15 січня у ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБІП України» продовжив свою роботу семінар-практикум «Фахові коледжі України в умовах війни: освіта, робота, безпека».
Перед початком роботи семінару присутні вшанували хвилиною мовчання нашого випускника Андрія Крису, який віддав своє життя за нашу країну під час виконання бойового завдання на Луганщині саме 15 січня 2024р. Він був бійцем бригади Нацгвардії «АЗОВ». Йому назавжди буде 24. Освіта – це не лише здобуття знань, а й формування особистості. Андрій Криса, наш випускник, яскраво продемонстрував, що знання можна застосовувати для досягнення найвищих цілей – захисту своєї Батьківщини.
З вітальних словом до учасників семінару звернулася директорка ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Світлана ПИЛИПИШИН. Вона зазначила: «Як ми вже з’ясували вчора, у наш час роботодавці відіграють величезну роль в освітньому процесі. Вони не лише надають студентам можливість пройти практику та стажування, а й активно долучаються до розробки освітніх та освітньо-професійних програм, забезпечують матеріально-технічну базу та створюють умови для наукових досліджень. Саме тому співпраця з бізнесом є запорукою успішної підготовки фахівців, які відповідають сучасним вимогам ринку праці». Під час семінару детально розглянули питання залучення студентів до процесу співпраці освіти і бізнесу. Обговорювалися такі аспекти, як створення спільних проєктів, організація стажувань та практик, розробка інноваційних навчальних програм та формування студентських ініціатив. Метою дискусій було визначення найефективніших шляхів інтеграції молоді в ринок праці та створення синергії між освітніми закладами та бізнесом.
Фахівчині Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Любов КОРНАК, Галина ТИМОШЕНКО та Вікторія КУЗІВ детально висвітлили тему «Можливості навчання за ваучерами як підтримка конкурентоспроможності деяких категорій населення». Учасники семінару дізналися, Хто може отримати ваучер? Як отримати ваучер? Навчання за ваучером та вибір закладу освіти. Переваги навчання за ваучером. Виклики та перспективи такого навчання у реаліях війни. Про нові програми навчання для жінок: відкриваємо нові горизонти.
З темою «Сила різноманіття: Жінки у технічних і робітничих професіях» виступила Оксана РЕВА, директор з управління персоналом ПАП «Агропродсервіс». Вона поділилася своїм особистим досвідом роботи на підприємстві та розповіла про виклики, з якими стикаються жінки в цій сфері. Пані Оксана наголосила на важливості менторства та підтримки колег для успішної кар'єри жінок у технічних професіях. Вона також закликала жінок не боятися вибирати нетрадиційні для себе спеціальності та доводити, що вони можуть досягти успіху в будь-якій сфері. Спікеркою проведено аналіз зростаючих та зникаючих професій, вплив технологій на ринок праці. Обговорено програми перекваліфікації, підвищення кваліфікації, ролі освіти у формуванні конкурентоспроможних кадрів. Порушено питання пошуку першої роботи, необхідність адаптації освітніх програм до вимог ринку.
З темою «Медіація в освітньому просторі закладів фахової передвищої освіти» виступила Ірина ГУНЧАК, головний спеціаліст відділу соціального забезпечення № 1 управління соціального захисту населення Тернопільської військової адміністрації. У доповіді, пані Ірина підкреслила важливість медіації для створення безпечного та сприятливого освітнього середовища у закладах фахової передвищої освіти як осередків мирного врегулювання спорів.
Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ, керуючий ТВБВ №10019/032 ПАТ «Державний ощадний банк України» розповів про енергоефективність домогосподарств. Це актуальне питання, яке безпосередньо впливає на добробут кожної родини та стан довкілля. Також пан Володимир ознайомив з державною іпотечною програмою «єОселя». Детально розкрив умови кредитування, зокрема, процентні ставки, терміни кредитування, вимоги щодо придбання житла.
Під час другої частини семінару учасники мали змогу ознайомитися з актуальними питаннями охорони праці в освітніх закладах. Юрисконсульт Наталія Крамар детально роз'яснила законодавчі норми, а інженер з техніки безпеки Андрій Ільченко поділився досвідом організації роботи з охорони праці в закладі освіти. Крім того, Володимир Гаховський розповів про важливість військово-патріотичного виховання та правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Доповідачі не лише ознайомили присутніх з теоретичними аспектами охорони праці та безпеки життєдіяльності, але й надали практичні рекомендації щодо їхньої реалізації в коледжі.
І вчора, і сьогодні семінар демонструє свою ефективність завдяки змішаному формату. Завтра нас очікує продовження продуктивної роботи.