16 січня у ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБІП України» продовжив свою роботу семінар-практикум «Фахові коледжі України в умовах війни: освіта, робота, безпека».
Перед початком роботи семінару присутні вшанували хвилиною мовчання усіх, хто загинув, захищаючи нашу країну та забезпечуюючи її економічну стабільність.
До учасників семінару звернувся заступник директора з адміністративно-господарської роботи ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Петро Жовнич. Він зазначив: «Сьогодні ми розглянемо більш детально питання аналізу ризиків на виробництві, розробки планів евакуації та дій персоналу в надзвичайних ситуаціях». Пан Петро наголосив на важливості розгляду питання першої медичної допомоги.
Доповідь на тему «Трансформація цінностей українців під впливом війни» стала однією з центральних тем семінару. Спікерка Віра ДОДОНОВА, доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії та міжнародної комунікації НУБіП України підкреслила, що зміни в цінностях суттєво впливають на сприйняття ризиків та готовність до екстремальних ситуацій.
Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності доповів Юрій МАНДРИЦЬКИЙ, головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи України у Тернопільській області. Учасників семінару проінформовано про внесення до Порядку розділу «Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях». Звернули увагу на перелік випадків, які відносяться до випадків внаслідок воєнних (бойових) дій, які підлягають розслідуванню комісією, утвореною за наказом територіального органу Держпраці, про страхові виплати внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання на виробництві, а також страхові виплати непрацездатним членам сім’ї в разі смерті потерпілого, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Особливу увагу було приділено питанням пожежної безпеки в закладах освіти. Доповідач Андрій КУЗІВ, головний інспектор відділу запобігання НС Тернопільського районного управління УДСНС України у Тернопільській області наголосив на необхідності регулярної перевірки систем пожежогасіння, проведенні евакуаційних тренувань та навчанні персоналу правилам пожежної безпеки.
Микола ЛЕСЬКІВ, викладач інженерних та аграрних дисциплін вразив аудиторію своїм глибоким аналізом проблем безпеки дорожнього руху. Його презентація була насичена цікавими фактами та статистичними даними. Особливо запам'яталася інформація про нові технології, які можуть зробити наші дороги безпечнішими. Ми впевнені, що його ідеї знайдуть своє застосування в практичній роботі.
Ірина СОКОЛОВСЬКА, викладачка природничих дисциплін зупинилась на темі «Охорона навколишнього середовища». Доповідачка звернула увагу учасників семінару на важливості запровадження системи сортування, роздільного збирання та обробки твердих побутових відходів. З темою «Психологія безпеки життєдіяльності» виступив Василь ЛЕЩУК, практичний психолог коледжу.
З доповіддю «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки» виступив Петро Васильович ЖОВНИЧ, викладач спеціальних електротехнічних дисциплін. Спікер провів детальний аналіз сучасних загроз електробезпеки, поділившись своїм багаторічним досвідом роботи в галузі електроенергетики.
Детально розглядалися питання проходження регулярних медичних оглядів та алгоритми надання першої допомоги при різних видах травм. Велику частину семінару було присвячено практичним навичкам надання першої допомоги, таким як зупинка кровотечі, штучне дихання та серцево-легенева реанімація.
Після теоретичної частини учасники мали можливість відпрацювати набуті навички на манекенах. Петро Петрович ЖОВНИЧ, викладач спеціальних електротехнічних дисциплін показав, як правильно накладати джгут, щоб не пошкодити тканини і не обмежити кровообіг. Ці знання можуть стати в нагоді в будь-якій екстремальній ситуації.
Доповіді представників різних галузей – від психологів до інженерів – дозволили побачити проблему комплексно. Наприклад, об'єднання знань про пожежну безпеку та психологію допоможе розробити більш ефективні плани евакуації та забезпечити психологічну підтримку людей під час надзвичайних ситуацій.
З заключним словом до учасників семінару звернулася директорка ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Світлана ПИЛИПИШИН. Вона наголосила, що семінар став платформою для обміну досвідом та кращими практиками в галузі безпеки. Світлана Ігорівна побажала усім успіхів у роботі та зазначила, що усі учасники семінару отримають сертифікати учасника.