ІНСТРУКЦІЯ з дотримання правил поведінки в умовах воєнного стану в Україні під час організації освітнього процесу у ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» в 2024-2025 навчальному році
До уваги студентів і співробітників ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України»
Основні правила поведінки в умовах воєнного стану:
1. Здобувачам освіти та усім співробітникам коледжу неухильно дотримуватися рекомендацій, викладених у «Правилах поведінки в умовах надзвичайної ситуації воєнного характеру, розроблених Державною службою України з надзвичайних ситуацій» (https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki/diyi-naselennya-v-umovax-nadzvicainixsituacii-vojennogo-xarakteru).
2. Перебуваючи на території коледжу, у його приміщеннях, навчальних корпусах чи гуртожитках, слід обов’язково знати місця розташування захисних споруд цивільного захисту поблизу свого місця знаходження.
3. Без необхідності намагатися якнайменше знаходитись поза місцем навчання, проживання, роботи та у малознайомих місцях.
4. При русі у приміщеннях, виході із них, при пересуванні сходинами багатоповерхових корпусів та гуртожитків або до споруд цивільного захисту (сховищ) необхідно дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Необхідно пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дівчатам, літнім людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття чи сховища.
5. У виняткових випадках, у разі потрапляння у район обстрілу чи інший небезпечний район, слід сховатись у найближчу захисну споруду цивільного захисту. У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття необхідно використовувати нерівності рельєфу. У разі раптового обстрілу чи іншої небезпеки та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття потрібно лягати на землю головою в бік, протилежний вибухам. Голову слід прикривати руками. Не можна виходити з укриття до кінця обстрілу чи іншої небезпеки.
6. Під час дії комендантської години: - заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях без спеціальної перепустки. Це правило не поширюється на переміщення до укриття під час сигналу тривоги; - під час перебування у приміщеннях коледжу, навчальних корпусах чи гуртожитках слід дотримуватися правил світломаскування, а саме: зашторювати вікна, вимикати світло, прибрати з підвіконь усі лампи тощо.
7. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів забороняється перекладати їх з одного місця на інше; збирати і зберігати, нагрівати і ударяти; намагатися розряджати і розбирати.
8. Виявивши вибухонебезпечні предмети, на місці виявлення слід вжити негайних заходів з їх означення, огородження і охорони знайдених предметів. Також слід негайно повідомити про це територіальні органи ДСНС та МВС за телефоном "101" та "102".