07 грудня у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 14 імені Богдана Лепкого відбувся обласний етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Серед 26 учасників Конкурсу, студентів закладів фахової передвищої освіти, були й чотири представниці з Бережан – першокурсниці Наталія Жеребецька та Юлія Петрів і другокурсниці Вікторія Бойчак та Ірина Запоточна. До речі, саме вони посіли найвищі місця на І етапі – в коледжі.
Перша шпальта
5 грудня, викладач математики, фізики та інформатики циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій Андріїв Роман Ростиславович взяв участь у першій міжнародній конференції Advanced Applied Information Technologies (AdvAIT-2024), де презентував наукову роботу на тему “Формування показника рівня достовірності інформаційних повідомлень засобами нечіткої логіки”, де був співавтором.
Порядок денний:
1. Звіт про діяльність Відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» за 2024 рік.
Доповідач: Світлана ПИЛИПИШИН.
2. Обговорення звіту.
3. Обрання делегатів на конференцію трудового колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України.
4. Різне.
Реєстрація учасників починається о 10.00 год.
На четвертому курсі здобувачі освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» проходять технологічну практику на підприємствах сільського господарства. Вона покликана максимально підготувати студентів до практичної роботи в аграрній сфері, підвищити рівень їх професійної підготовки, забезпечити перехід набутих теоретичних знань і вмінь у навички роботи з технікою. А під кінець ще й необхідно оформити звіт-щоденник, завірити його у керівництва та захистити у коледжі.
Нещодавно ми приймали в студентські лави першокурсників, знайомились і розпочинали навчальний рік, а вже підійшли до сесії і зовсім скоро канікули. Час летить дуже стрімко і щоб встигати за ним, потрібно постійно бігти та прораховувати наступні декілька кроків наперед. Нам, викладачам, слід вже думати про новий набір і займатися профорієнтаційною роботою. Тому, поки в школі ще триває навчання, викладачі циклової комісії Інженерних та аграрних дисциплін відвідали декілька освітніх закладів області і зустрілися з дев’ятикласниками.
7 грудня ми відзначаємо день, що вшановує один із найголовніших символів нашої культури – українську хустку. Це неофіційне свято, яке з’явилося 2019 року, покликане об’єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак, перший крок, з якого усюди починалась боротьба з відходами, – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.
Започаткувати щось нове – завжди ризик, адже новинки інколи сприймаються суспільством не зовсім коректно. Втім, сподіваюся, що рубрика «ЗНАЙ СВОЇХ» стане частинкою життя коледжу, тому що розповідатиме про студентів, які, займаючись спортом, примножують і спортивну славу закладу освіти, в якому навчаються, і свої вподобання, і несуть радість тим, хто покладає на них великі надії, бажаючи завжди