«Повернення. Історія однієї долі» . Під такою назвою в читальному залі бібліотеки 19 лютого відбувся захід присвячений 115 річниці від дня народження Уласа Самчука – одного з найвизначніших українських письменників XX століття, «українського Гомера», що відкрив світові досі невідому Україну.
Захід організований спільно з Бережанською міською бібліотекою та цикловою комісією гуманітарних дисциплін.
У вступному слові Наталя СЕВЕРИН – бібліотекарка міської бібліотеки, наголосила що нині Улас Самчук повернувся до нас, як син після довгих блукань до рідного дому. Повернувся зі своїми книгами, сповненими вірою в людину, вірою в краще майбутнє нашої України, а його слово, його творчість заслуговує на більш ширше вивчення підростаючим поколінням.
Познайомившись з однією із найяскравіших постатей українства, з людиною, яка зуміла втілити в собі найкращі риси української ментальності – ліризм, поетичність, вразливість серця, присутні у залі з великим зацікавленням слухали розповідь і про тих, хто дарував письменнику його неоціненне натхнення і збагачував його життя красою і супроводжували Уласа Самчука на його життєвих стежках, навіки закарбувавши в душі письменника спільні нотки радості й журби. Цими музами стали для письменника його дві дружини — Марія Зоц і Тетяна Прахова-Чорна, а також «екзальтована та грайлива» Олена Теліга, про дружбу з якою чи не найчастіше згадує у своїх щоденниках Улас.
Цю сторінку життя Уласа Самчука відкрили для присутніх викладачки-філологині Оксана ЗБОРІВСЬКА, Олександра БОЙКО та Ганна П’ЄНТАК.
Атмосферу в залі вдало підкреслили поетичні рядки, присвячені письменнику і які, ніби повели нас стежками рідної йому Волині. Поетичну сторінку заходу підготували Соломія НАСТКЕВИЧ (гр.ЕкЕо-21М), Таня ДОРОШ (гр.ЕкЕо-21М) та Юрій БУРДАШ (гр.Сп-21М).
З творчим доробком Уласа Самчука учасників заходу ознайомила методистка міської бібліотеки Ольга ПАНЬКІВ, підкресливши, що його творчість сьогодні як ніколи актуальна, адже письменник підносить на щабель важливі речі для українців — поняття людської гідності та національної свідомості.
Ольга МИХАЙЛИШИН, завідуюча бібліотекою