6-7 грудня завідувач відділення навчально-методичного кабінету Лещишин О. М. та завідувач відділення навчально-методичної лабораторії Бойко О. І. взяли участь в міжнародній науково-практичній конференції на актуальну тему «Якість вищої освіти: українська національна система та європейські практики», що проходила в НУБіП України. Представники провідних вишів України розглянули актуальні проблеми вищої освіти, узагальнили український та світовий досвід забезпечення якості та розширення мобільності освіти, компетентнісного підходу у формуванні сучасного фахівця.
Відкрив конференцію ректор НУБіП України Ніколаєнко С.М. З вітальним словом до присутніх звернувся голова наглядової ради університету Томенко М. В., який в своєму виступі зазначив, що у державній Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» немає згадки про освіту і науку і це дуже негативно для розвитку держави. Голова Державної служби якості освіти Гурак Р.В. зазначив, що в Законі про освіту значна увага приділяється саме якості освіти.
Досвідом у сфері якості вищої освіти європейських країн поділилися Сільвен Рігольє - аташе з питань наукового та університетського співробітництва посольства Франції в Україні та Фолькер Зассе - керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог».
Ніколаєнко С. М. представив глибоко аналітичний матеріал, що спрямував учасників конференції на роздуми про сучасний стан і майбутнє вищої освіти України. Проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Хоменко – про професійну підготовку інженерних кадрів у контексті глобальних викликів, проректор Криворізького державного педагогічного університету Віта Гаманюк – про моніторинг якості вищої освіти в університетах Німеччини, заступник директора НМЦ «Агроосвіта» Микола Хоменко – про особливості практичної підготовки з використанням навчально-практичних центрів.
Варто зазначити, що всі доповідачі розглядали наболілі проблеми стосовно якості освіти в університетах та перспективи української вищої освіти.
Директор ВП НУБІП України «Немішаївський агротехнічний коледж» Альохін В. І. у своїй доповіді «Роль коледжів із забезпечення якості підготовки фахівців із вищою освітою» підняв актуальне питання про місце коледжів в системі сучасної освіти. Його виступ окреслив надзвичайно важливі питання: державне фінансування коледжів, проблема у сфері державно-приватного партнерства, розвиток дуальної освіти, низька заробітна плата викладачів коледжів. Особливо акцентував увагу на питанні, що турбує всіх – відрахування студентів за негативними результатами ЗНО, адже коледжі, окрім освітньої функції, виконують ще й соціально-виховну. Володимир Ілліч висловив стурбованість подальшою долею дітей, які будуть відраховані з числа студентів, адже вони залишаться соціально незахищеними. Ректор університету Ніколаєнко С.М. підтримав пропозиції Володимира Ілліча і зазначив, що коледжі повинні повноцінно функціонувати в системі сучасної освіти. Учасники конференції підготували пропозиції органам державної влади.