Молодь є специфічною соціально економічної групою населення, яка потребує додаткових заходів підтримки на ринку праці, це підтверджується також аналізом причин молодіжного безробіття. Основними факторами, які впливають на працевлаштування та молоді в трудову діяльність є особистий потенціал і самооцінка, мотиви і ціннісні орієнтації, ступінь професійного самовизначення, рівень і якість освіти, місце проживання, ступінь поінформованості, наявність трудової біографії соціальна захищеність і діяльність.
Саме тому 29 листопада 2018 року провідний фахівець підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників коледжу Уляна Дудка та провідний фахівець з профорієнтаційної роботи Ольга Процик спільно із провідним фахівцем з питань зайнятості Бережанської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Іриною Васенко провели відкритий виховний захід на тему: «Молодь на ринку праці», у якому взяли участь студенти груп ОФ-31М, Ек-31М, П-31М, ОФП-21М .
Метою заходу була популяризація послуг державної служби зайнятості, як одного з механізмів інформування та сприяння у працевлаштуванні молоді.
Фахівець центру зайнятості провела екскурсію по районному центру зайнятості, поінформувала молодь про зміни, які відбуваються на ринку праці, ознайомила з положеннями Закону України «Про зайнятість населення» щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та переліком послуг, що надає служба зайнятості, розповіла про переваги легальної зайнятості в Україні.
Актуальною темою для обговорення стала допомога у працевлаштуванні молоді за робітничими професіями після закінчення навчання. Під час заходу були розглянуті питання з техніки пошуку роботи – опрацювання джерел пошуку вакансій; більш детально зупинились на складанні резюме.
Аналiз статистичних i соцiологiчних даних свiдчить, що головною ознакою становища молодi на ринку працi протягом oстанніх років є диспропорцiя мiж пропозицiєю та попитом на робочу силу. Бiльшicть молодi в тому чослі тієї, що навчається, прагне працювати i мати власнi джерела iснування. Однак у вcix вiкових групах молодi iснує значний розрив мiж рiвнями економiчної активностi та зайнятостi, що свiдчить про наявнiсть надлишку молодіжної робочої сили на ринку працi.
Скорочення числа молодих працiвникiв спостерiгалося у вcix видах економiчної дiяльностi сфери матеріального виробництва, в соцiальнiй сферi. Haтомість значно збiльшилася зайнятiсть молодi у фiнансовiй діяльностi, у сферi державного управлiння, торгiвлі. Проблемною є зайнятiсть молодих людей в «тiньовому» секторі економіки.
Гострою є для молодi i проблема вимушеної незайнятості, що призвело до формування численного контингенту безробiтної молодi. Максимально високий piвень безробiття – у наймолодшiй вiковiй групi (15–19 років), дуже високий – серед осiб 20–24 років. Haвіть у старшiй вiковiй групi молоді (25–29 років) він набагато вищий, нiж серед всього населення. 3агострюється проблема працевлаштування молодих спецiалiстів. Проблема безробiття полягає не так у вiдсутностi вакансiй, як у недостатнiй пропозицiї привабливих робочих мiсць за розмiром оплати, змiстом, умовами працi.
Попри зниження в останні роки рiвня молодiжного безробiття, в Українi iснують серйознi проблеми з працевлаштуванням молодi, яка шукає своє перше робоче мiсце, нерiдко втрачаючи вipy в можливостi працевлаштуватися.
Найбiльше турбують сучасну молодь зниження соцiального рiвня життя населення, iнфляцiя, пiдвищення цiн, заборгованiсть з виплат заробiтної плати i стипендiй, низький рiвень доходiв, неможливiсть задовольняти свої матерiальнi потреби. Однак розподiл суспiльства на «багатих» i «бiдних» вона сприймає як норму, бо в кожному розвинутому суспiльствi є верстви з рiзним piвнем доходiв.