Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Рада роботодавців Бережанського фахового коледжу внесла пропозиції до освітньо-професійних, освітньої програм та навчальних планів
Featured

Рада роботодавців Бережанського фахового коледжу внесла пропозиції до освітньо-професійних, освітньої програм та навчальних планів

Роботодавці є важливими партнерами для закладу освіти на сьогодні, тому одним із завдань нашого коледжу є задоволення потреб роботодавця у кваліфікованих фахівцях. Роботодавець є тією складовою освітнього процесу, яка забезпечує і зміст освіти, і робочі місця для випускників. Разом з тим основним завданням Ради роботодавців є стабілізація ринку праці, вдосконалення стратегії взаємодії закладу освіти з роботодавцями та сприяння зменшенню відтоку трудових ресурсів із міста, району, країни.

 

14 листопада відбулося засідання Ради роботодавців, на якому обговорили питання про внесення пропозицій до освітньо-професійних, освітньої програм та навчальних планів, стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників коледжу на базі підприємств (установ, організацій), участь стейкхолдерів у покращенні матеріально-технічної бази коледжу, результати опитування стейкхолдерів щодо якості підготовки фахівців освітньо-професійних та освітньої програм, внесення змін до складу Ради роботодавців.

3940

Присутні в аудиторії хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Захисників України і всіх українців, хто загинув від руки лютого ворога…

21

Засідання відкрила Світлана ПИЛИПИШИН – директорка коледжу, кандидат філологічних наук, доцент, яка привітала всіх членів Ради роботодавців і запрошених гостей, подякувавши за виявлену зацікавленість до нашого коледжу, довгі роки партнерства, підтримку працівників та здобувачів освіти у покращенні якості практичної підготовки. Ознайомила із досягненнями, проблемами та сьогоденням коледжу, організацією освітнього процесу в умовах повномасштабної війни. Висловила подяку керівникам підприємств, які сприяють в проходженні виробничого навчання та виробничої практики студентів за різними професіями на базі своїх підприємств, установ, організацій. Запропонувала затвердити оновлений склад Ради роботодавців. Відтак, склад ради поповнили:

  • Юрій ПУДЛИК, генеральний директор ПАП «Агроінвест»;
  • Марія ВАТРАЛЬ, начальниця Бережанського УЕГГ Тернопільської філії «Газмережі України»;
  • Ірина ГУНЧАК, головний спеціаліст відділу соціального забезпечення № 1 управління соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації;
  • Лідія КОСТЕЦЬКА, заступниця начальника управління – начальниця бюджетного відділу фінансового управління Бережанської міської ради.

Далі перейшли до обговорення питань порядку денного. Члени Ради роботодавців, керівники робочих груп, голови циклових комісій подавали пропозиції до освітньо-професійних програм та навчальних планів коледжу, зокрема:

41

Ігор БУНЯК, керівник робочої групи освітньо-професійної програми «Садово-паркове господарство», запропонував створити базу для проходження практики та проведення практичних занять з одночасним виконанням виробничих завдань з дисциплін: «Розсадники», «Дендрологія», «Механізація робіт», «Захист рослин», «Плодівництво, ягідництво та виноградарство», «Ґрунтознавство з основами землеробства». Така форма навчання частково наближена до дуальної освіти;

20

Василь ФУРДЕЙ, керівник робочої групи освітньо-професійної програми «Агроінженерія», запропонував для покращення якості проведення навчальних практик з дисциплін «Трактори і автомобілі», «Сільськогосподарські машини». «Основи технології ремонту», «Експлуатація машин і обладнання АПВ» та «Машини і обладнання для тваринництва» співпрацювати з роботодавцями щодо вирішення виробничих ситуацій у їхніх господарствах, на підприємствах і залучати здобувачів освіти до їх вирішення;

26

Валентина РУДНИК, голова циклової комісії спеціальних економічних дисциплін, запропонувала удосконалювати уже започатковану в нашому коледжі практику проведення занять безпосередньо на підприємстві або залучення представників реального виробництва;

16

Надія ОБЕРСЬКА, голова спеціальних електротехнічних дисциплін, вважає за доцільне активніше брати участь у гостьових лекціях, запрошувати здобувачів освіти на території своїх підприємств;

15

Сергій ШТОГРИН, викладач вищої категорії, викладач-методист, інструктор мережевої академії Cisco, запропонував оновити існуючі курси, зокрема: «Основи програмування», «Системи автоматизованого проєктування», «Інженерна та комп’ютерна графіка», «Інженерія програмного забезпечення», «Економіка та планування виробництва», «Надійність, діагностика та експлуатація КІСМ», «Правознавство (основи правознавства)»; додати до освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» нові курси (за вибором здобувача освіти), зокрема, «Штучний інтелект», «Робототехніка», «Інтерфейси «людина-машина»; виконувати практичні завдання та створювати проєкти для реалізації під час практик та кваліфікаційних робіт, зокрема, «Розробка моделей машинного навчання», «Програмування роботів», «Розробка додатків зі штучним інтелектом»;

10

Світлана КУЦА, голова циклової комісії гуманітарних дисциплін, запропонувала проходження практики студентів в управлінні соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації.

Члени Ради роботодавців та присутні на засіданні підтримали запропоновані пропозиції.

13

Галина ТРЕМБА, завідувачка відділу навчально-виробничих практик та професійно-технічної освіти представила план стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників коледжу на базі підприємств (установ, організацій). Розповіла про мету і значення стажування, підготовчий етап, розробку програми стажування, проведення стажування, підсумковий етап та оцінку результатів, інтеграцію досвіду в освітній процес.

25

Надія ОБЕРСЬКА, голова спеціальних електротехнічних дисциплін, доповіла про участь стейкхолдерів у покращенні матеріально-технічної бази для підготовки фахівців освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Проаналізувала підходи до вдосконалення партнерської взаємодії суб’єктів коледжу зі стейкхолдерами для підготовки конкурентоздатних на сучасному ринку праці фахівців. Наголосила про співпрацю з Бережанським РЕМом ВАТ «Тернопільобленерго», ПП «ЗАХІДЕНЕРГОМОНТАЖ», з компанією «ЛЕО ЛАЙТМЕН Україна», компанією «ELEEK». Поділилася досвідом організації виїзних практичних занять на ПАП «Агропродсервіс», Бережанський цегельний завод «Керамік», у Бережанський РЕМ, у 7-му Державну пожежно-рятувальну частину м. Бережани 2-го ДПРЗ Головного Управління ДСНС України у Тернопільській області.

24

Ігор ФЛЬОНЦ, кандидат технічних наук, доцент, виступив із доповіддю щодо важливості співпраці з регіональними підприємствами для покращення матеріально-технічної бази закладу освіти для реалізації освітньо-професійної та освітньої програм «Автомобільний транспорт». Наголосив на тому, що якісне обладнання та сучасні інструменти є ключовими у підготовці висококваліфікованих фахівців. Він підкреслив, що нове обладнання дозволить студентам ефективніше засвоювати матеріал під час лабораторно-практичних занять, а отже, випускники будуть краще готові до роботи на підприємствах регіону. Звернення коледжу до підприємств передбачає надання допомоги у придбанні або передачі наявного обладнання, яке допоможе підвищити рівень практичної підготовки майбутніх спеціалістів-автомобілістів. Така співпраця сприятиме розвитку не тільки закладу освіти, а й усього регіону, готуючи фахівців, які відповідатимуть сучасним вимогам ринку праці.

На засіданні обговорили роботу підприємств, установ й організацій в умовах воєнного стану в Україні, про потребу фахівців, особливості співпраці та взаємодопомоги закладу освіти роботодавцям і навпаки.

811171912276293145

Іван БОЙКО, керівник ТОВ «Жива земля Потутори», Ігор ГУРКО, приватний підприємець (власник СТО), Людмила Городецька, спеціаліст зі страхування Козівського відділення Тернопільської філії АТ «СГ «ТАС» розповіли, що задоволені роботою студентів коледжу, які проходять практику в їхніх організаціях. Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ, заступник голови Ради роботодавців, керуючий ТВБВ «10019/032 ПАТ «Держаний ощадний банк України», Тарас МАКУХ, представник ТДВ «Бережаниавтотранс», Ярослав ГОРОДИСЬКИЙ, керівник магазину (сервіс) «Цифровик», Ірина ГУНЧАК, головний спеціаліст відділу соціального забезпечення № 1 управління соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації, Ярослав ЧОРНИЙ, директор комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Саранчуківської сільської ради, Лідія КОСТЕЦЬКА, заступник начальника управління – начальник бюджетного відділу «Фінансового управління» Бережанської міської ради наголосили, що на сьогоднішній день велика потреба виникає у кваліфікованих працівниках в їхніх галузях, тому завжди будуть раді бачити студентів нашого коледжу на практиці, а згодом і в рядах працівників. Галина ЛЕХНЯК, керівник Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості, розповіла присутнім про гранти «Власна справа», гранти для ветеранів, компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших вразливих категорій населення, ваучери на оплату навчання та ін.

322

Юрій Пудлик, генеральний директор ПАП «Агроінвест» ознайомив присутніх із діяльністю ПАП «Агроінвест» щодо розвитку галузі овочівництва, споживчого ринку овочів, елементами застосування емітерної стрічки для крапельного поливу фірми «NETAFIM», досвідом роботи ПАП «Агроінвест» зі створення сучасної виробничої інфраструктури, в тому числі розвитку галузі свинарства. Господарство має майже 3 тис. га землі в обробітку. Основна частина земель орендовані.

Вирощують сою, кукурудзу, озиму пшеницю, озимий ячмінь, ріпак, цукрові буряки. Щоб знизити власну залежність від електропостачання, купують генератори. Технікою забезпечені повністю. Перевагу надають тракторам Claas, комбайнам John Deere. Будують свинарники. За 2-3 роки планують мати 10 тис. голів свиней. За словами генерального директора підприємства Юрія Пудлика, на господарстві має бути баланс між напрямками рослинництва, овочівництва та тваринництва.

Вирощують яблуневий сад для лікарні. Овочі також туди постачають.

7

Андрій ВІЦЕНТІЙ, керівник ПП «Західенергомонтаж», зауважив, що зараз такий час, коли науково-технічний прогрес не стоїть на місці і на підприємствах постійно потрібне оновлення обладнання і самих виробничих приміщень. Ми зможемо Вам в цьому допомогти! Наші майстри – досвідчені електромонтажники, вони знають свою справу. Робота проходить у кілька етапів і на кожному етапі ведеться жорсткий контроль якості наданих послуг і виконаних електромонтажних робіт. Займаючись електромонтажними роботами, ми завжди враховуємо прокладку силових електричних ланцюгів з установкою слабкострумових ліній (телефонія, телебачення, комп'ютери, сигналізації), а також з урахуванням дизайну приміщення і законодавчих норм, що регулюють проведення електромонтажу, зокрема – перешкодозахищеність. За короткий період часу ми ретельно розробимо такі частини проєкту як внутрішнє електрообладнання, електроосвітлення, зовнішнє електропостачання. На етапі безпосередньої реалізації електропроєкти (етап проведення електромонтажних робіт), наші фахівці виконають всі необхідні демонтажні, пусконалагоджувальні та супровідні роботи. Крім цього, ми проводимо електровимірювання і слабкострумові роботи. Усього цього ми радо навчимо Ваших студентів і підготуємо їх до майбутньої професійної діяльності, в тому числі і на підприємствах нашої компанії, – підсумував пан Андрій.

9

Мирослав ЛЕХІЦЬКИЙ, голова Ради роботодавців, начальник Бережанського району електричних мереж ВАТ «Тернопільобленерго», зазначив, що на сьогодні у місті та районі мало діючих підприємств, господарств, їм потрібні кваліфіковані спеціалісти. Відзначив, що випускники нашого коледжу працюють в кожній організації, які представляють наші роботодавці. Тому потрібно сприяти проходженню виробничої практики, стажуванню та працевлаштуванню випускників коледжу на підприємствах, установах та в організаціях. Особисто він як керівник підприємства запропонував цьогоріч місця для працевлаштування двом випускникам коледжу, які проходили виробничу переддипломну практику.

3738

У ході засідання обговорили й інші важливі питання співпраці коледжу з Радою роботодавців.

4442

Підсумовуючи порядок денний, Світлана ПИЛИПИШИН зауважила, що наша співпраця з роботодавцями дуже важлива для організації якісного освітнього процесу, подякувала за зустріч та конструктивний діалог, висловила сподівання і побажання продовження плідної співпраці. Директорка запропонувала кілька майбутніх засідань провести у вужчих колах, зосередивши увагу усіх учасників освітнього процесу на кожній освітньо-професійній чи освітній програмі, акредитація яких нас чекає попереду.

Наталія ПЛЕШ,
секретар ради роботодавців

Оновлені статті

 

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація