10 листопада в актовій залі ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» відбулися загальні батьківські збори. Успішна виховна робота з молоддю неможлива без постійного співробітництва закладу освіти й сім'ї.
Для батьків, які не змогли відвідати збори офлайн, створено онлайн підключення з кураторами, де вони могли поставити свої запитання.
Директорка коледжу, канд. філол. наук, доцент, Світлана Пилипишин відкрила збори та наголосила, що «лише об’єднавши спільні зусилля усіх учасників освітнього процесу (викладачів, студентів, батьків), наполегливо працюючи, можна отримати якісний результат у навчанні та вихованні». Підготовка до НМТ 2025 року та єдиного державного кваліфікаційного іспиту для випускників спеціальності 274 Автомобільний транспорт – важливий і відповідальний етап у житті здобувачів освіти, бо саме від результату цих випробувань залежатиме можливість продовження навчання у закладах вищої освіти. Світлана Ігорівна акцентувала увагу присутніх на моделі проведення НМТ 3 + 1 (три основні предмети: українська мова, математика, історія України + один на вибір: українська література, іноземна мова, географія, фізика, хімія, біологія), завданнях щодо підготовки, особливо з історії України. Апробаційний ЄДКІ проходив у коледжі зі спеціальності 274 Автомобільний транспорт у формі комп’ютерного онлайн-тестування з незалежним проктором у кожній аудиторії, дистанційним адмініструванням та відеоспостереженням.
На зборах директорка коледжу Світлана Пилипишин ознайомила батьків з особливостями освітнього процесу. Звернула увагу на:
- проблему сьогодення – навчання в умовах воєнного стану, в режимі тотальної економії електроенергії;
- відвідування занять здобувачами освіти;
- роботу із попередження правопорушень серед неповнолітніх;
- зайнятість студентів в гуртках та секціях;
- особливості освітнього процесу: оцінювання, домашні завдання, роботу з дистанційними навчальними курсами на платформі Moodle;
- наявність укриттів у коледжі та дотримання правил поведінки здобувачами освіти в них;
- проблеми, які виникають в процесі виховної роботи в різні періоди становлення особистості;
- умови нарахування стипендії на основі рейтингу, про соціальні стипендії.
Цікавим та інформативним для батьків стало спілкування з директоркою, яка провела аналіз моніторингу рівня адаптації здобувачів освіти груп набору 2024 року до освітнього середовища.
Для другокурсників актуальним було питання про складання державної підсумкової атестації. У 2025 році здобувачів освіти, які цього навчального року завершуватимуть курс повної загальної освіти, буде звільнено від проходження ДПА. За відповідний законопроєкт № 12053 проголосували у Верховній Раді України 258 народних обранців. Тож, депутати вшосте скасували випускні іспити для школярів. Натомість, НМТ у 2025 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. На даний час така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так, учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.
Батьки могли ознайомитись з умовами вступу на спеціальності, за якими після коледжу зможуть продовжити своє навчання наші випускники в НУБіП України, відокремленим структурним підрозділом якого є Бережанський фаховий коледж. Не оминули увагою й можливості навчання у міжкафедральній навчальній лабораторії НУБіП України, яка вже кілька років поспіль діє при нашому коледжі. Тут можна здобути освітній ступінь бакалавра за двома спеціальностями: 123 Комп’ютерна інженерія та 231 Соціальна робота.
...У школі повісили оголошення для батьків. Тепер його обговорює весь світ!
Ви знаєте відповідь на ці вічні питання: «Де починаються і закінчуються обов’язки школи? За що відповідають батьки, а за що – вчителі?».
Одна школа в Португалії вирішила раз і назавжди прояснити це питання, розвісивши на дошках оголошення, яке з тих пір стало дуже популярним. Коли його текст оприлюднили на Фейсбуці, він розлетівся по всьому світу.
Ось це оголошення:
«ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «добрий день», «будь ласка», «дякую» і «вибачте», вперше пізнаються вдома. Саме там діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів.
Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну. Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі. А в школі ми вчимо їх мови, математики, історії, географії, фізики, хімії та фізкультури. Батьківське виховання ми лише підкріплюємо, але не замінюємо його».
Такими словами закінчила свій виступ директорка Світлана Пилипишин.
З метою покращення організації освітнього процесу в коледжі та дослідження стану навчально-виховного процесу проведено анкетування батьків через заповнення онлайн-форми Google. Усі присутні могли оцінити якість освітнього процесу в закладі освіти, умови організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу під час повітряних тривог, роботу куратора групи. Також батьки могли вказати, де в подальшому їхні діти будуть продовжувати навчання після коледжу та висловити свої пропозиції до адміністрації навчального закладу.
Змістовним і повчальним був виступ практичного психолога Василя ЛЕЩУКА, який зупинився на викликах сьогодення (надання першої психологічної допомоги дітям), нагадав куди приходити в коледжі та до кого можна звертатися у складних ситуаціях. Наголосив про необхідність взаємоконтролю «викладачі – студенти – батьки».
Завідувачі відділень провели аналіз успішності, оцінку психологічного клімату в групах та окреслили студентські будні у ракурсі підготовки до семестрових та кваліфікаційних іспитів.
Після загальних зборів батьки мали можливість поспілкуватися із кураторами академічних груп та детальніше дізнатися про успіхи своїх дітей у навчанні, відвідуванні занять як очно, так і з використанням дистанційних технологій, проведенні дозвілля, а також обговорили проблеми, що їх турбують.
Завдяки роботі кураторів, кожен із батьків отримав лист успішності з результатами індивідуального прогресу своєї дитини, щоб проаналізувати його зростання у коледжі.
Адміністрація коледжу щиро дякує батькам, які знайшли час і можливість відвідати батьківські збори, адже батьківська громадськість – важливий учасник освітнього процесу в закладі освіти, у вихованні та навчанні молоді, формуванні життєвих цінностей, стійких переконань, відповідальності за навчання та власну поведінку. Сподіваємось, що спільна співпраця студентів, викладачів та батьків матиме успіхи і дасть позитивні результати!