5 вересня весь світ відзначає Міжнародний день благодійності. День прийнятий у 2012 році на міжнародному рівні для шани всім волонтерам та благодійникам, які щодня сприяють вирішенню багатьох проблем та негараздів.
12 вересня 2024 року в групі ОФ-21 відбулась виховна година «День благодійності: історія і традиції», яку провела викладачка Уляна БУРДАШ.
Щедрість – вроджена якість, кажуть одні, інші кажуть, що набута. Але хто правий? Зрештою кожний сам для себе вирішує як прожити життя і куди витрачати кошти. Та іноді приклади безкорисливої допомоги, які ми споглядаємо поряд із собою, просто вражають своєю високою метою. В народі кажуть, що добрі справи повинні робитися тихо. Втім їх визнання на національному рівні надихає велику кількість людей творити добро і, що важливо, розвивати в країні саму культуру благодійництва.
Починаючи ще з часів Київської Русі благодійництво в українській традиції займає значне місце. Україна, так історично склалося, довгий час не мала державності, яка стала б на захист української культури, мистецтва, освіти, науки, мови. Тому знаходилися шанувальники українства, які зробили вагомий внесок у збереження та розбудову української нації. Меценатство було своєрідною сімейною традицією багатьох династій дворян, купців, підприємців, інтелігенції, що визначало напрямок і масштаби їх діяльності. Для українського народу День благодійності набув особливого значення з початком війни у 2014 та особливо у 2022 році. Відповідальніше почали ставитися до своєї діяльності підприємства. Великі та малі бізнеси все частіше звертають увагу на соціальні наслідки свої роботи.
Благодійність - це важливий інструмент для змін у світі.