Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Featured

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 року на зруйнованому четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС було завершено будівництво саркофага, а 14 грудня газета «Правда» повідомила, що Держкомісія встановила комплекс, заявивши, що розпочинається робота захисних споруд.

2

Ті, хто вважає 14 грудня  святом, здавна називають цей день Днем ліквідатора. Вже у 1986 році учасники ліквідації зібралися, щоб відсвяткувати першу перемогу. У 1994 році офіційна організація чорнобильців України звернулася з листом до глав держав кожної країни з пропозицією виправити дати в календарі для участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тоді ще не було прийнято офіційного рішення, але ліквідатори почали відзначати цей день самостійно. Незважаючи на те, що святкування було офіційно санкціоновано, була встановлена почесна варта у складі різних сил безпеки, а також покладені вінки від глав держав, іноземних посольств та громадських установ, визнання цього дня на державному рівні не відбулося.

3

Надання Дню ліквідатора статусу державного вкотре нагадує суспільству про проблеми, з якими стикаються ліквідатори аварії на АЕС, головна з яких – недостатність пенсії для нормального життя. З цим питанням безпосередньо пов’язане ще одне питання – питання статусу ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС. Лише перші 5 тисяч осіб, які врегулювали свої справи, офіційно стали називатися ліквідаторами та отримали відповідні посвідчення. З 1992 року інші отримали «корочки» постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

1

Незважаючи на всі труднощі та проблеми, ліквідатори відзначають 14 грудня як свято. У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брали участь понад 650 тисяч людей з усього Радянського Союзу, більше половини з яких становили представники тодішньої УРСР.

Пам’ятаємо і завжди вдячні усім причетним до ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС!

Галина ПАНЬКІВ,
викладач природничих дисциплін

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація