Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Пізнавальна конференція «Наука – це вона»
Featured

Пізнавальна конференція «Наука – це вона»

Світ науки - це світ,
 який дозволяє нам дізнаватися той світ,
в якому ми існуємо.

В рамках тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних систем, 6 листопада у групі ЕоСр-11, викладачкою Оксаною Лещишин проведено  пізнавальну конференцію «Наука – це вона». Захід присвячено до Всесвітнього дня науки за мир і розвиток.

10 листопада кожного року відбувається міжнародне святкування події Всесвітній день науки за мир і розвиток (World Science Day for Peace and Development). Цей день підкреслює важливу роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої громадськості до обговорення нових наукових проблем. Він також підкреслює важливість і актуальність науки в нашому повсякденному житті. Започаткувати таке свято вирішили у 1999 році на Всесвітній науковій конференції в Будапешті, проте офіційне підтвердження події відбулося у 2001 році на генеральній конференції ЮНЕСКО.

2

Метою конференції є ознайомлення з сучасними заходами, які сприяють залученню молоді до науки: Освітній арт-проєкт STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа. Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях. До проєкту доєднуються агентство стратегічних комунікацій TRUMAN Agency, інноваційний парк Unit City, юридична фірма Asters, арт-портал Spline Art, онлайн-видання The Page та медіагрупа StarLightMedia.

Здобувачам освіти була надана можливість обрати тематику есе про одну із жінок-науковиць та підготувати доповідь на конференцію.

Згідно підготовлених доповідей студенток, конференція складалася з двох секцій: фізико-математичного напряму та природничого.

Фізико-математичний напрям:

  • Кібернетикиня Катерина Ющенко,  доповідачка Білик Анастасія
  • математикиня Клавдія Латишева, доповідачка Когут Марта
  • математикиня Олена Ванєєва, доповідачка Целюх Соломія
  • математикиня Марина В’язовська, доповідачка Олійник Вероніка
  • фізикиня Антоніна Прихотько, доповідачка Михаськів Аліна
  • фізикиня Ольга Перевозчикова, доповідачка Петрів Юлія

Природничий напрям:

  • молекулярна біологиня Ганна Єльська, доповідачка Урдейчук Софія
  • нейробіологиня Нана Войтенко, доповідачка Горин Софія
  • орнітологиня Наталія Атамась, доповідачка Потоцька Софія

34567811

Після виступу доповідачок, усі присутні пройшли підсумковий тест – перевірка на уважність та знання відомостей про сьогоднішніх героїнь.

В ході заходу студенти переглянули інтерв’ю  з відомою математикинею Оленою Ванєєвою, яка особисто закликає молодь поглиблювати математичні знання та займатися наукою.

Світ науки – це світ, який дозволяє нам дізнаватися той світ, в якому ми існуємо. Робити відкриття для себе та інших! Кожне знання, отримане або здобуте людиною просуває його вперед і відкриває перспективу для отримання нового, так людина пізнає все... в тому числі і себе. Незмінним залишається лише одне, щоб проводити дослідження потрібна математика. Тому закликаю всіх приділяти більше часу для формування математичних компетентностей.

Ольга ЯКИМОВИЧ,
голова циклової комісії фізико-математичних дисциплін
та інформаційних технологій

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація