З метою підвищення екологічно-орієнтованого світогляду та формування відповідального і дбайливого ставлення до природи, викладачі Олійник О.М. та Соколовська І.Я. разом з студенти відвідали Галицький національний природний парк, який поєднав у собі дивовижно-контрасний рельєф, охопивши значну територію Галицького адміністративного району Івано-Франківської області.
Указом Президента України від 9 серпня 2004 року, в межах Галицького району Івано-Франківської області, з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових, лучно-степових та водно-болотних природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, оздоровчу, освітню та естетичну цінності, було створено Галицький національний природний парк з підпорядкуванням Державному комітету лісового господарства України.
Одним із основних його завдань є підвищення рівня екологічної свідомості місцевого населення з метою формування екологічно культурного суспільства.
Площа земель парку – 14684,8 га. У рослинному покриві та серед представників фауни трапляються як подільські, так і карпатські види. На території парку виявлено 45 видів рослин і 37 видів тварин, що є представниками Червоної книги України, 4 і 9 відповідно – Європейського Червоного списку та 6 видів рослин і 158 видів тварин що знаходяться під охороною Бернської конвенції.
Пишається парк багатим рослинним та тваринним світом. Унікальним є Центр реабілітації диких тварин, створений з метою реабілітації та подальшого повернення у рідну стихію представників місцевої фауни, що попали в біду. Тут можна побачити оленів благородних, ведмедів, лисиць, єнотів, диких баранів, вовчицю, лелеку чорного,орла, сов, яструбів, канюків та інших тварин.
У складі парку функціонує музей «Природа землі Галицької», де представлені експонати тварин колекції графа В. Дідушицького, діорами природних комплексів, ентомологічні, палеонтологічні, мінералогічні та мікологічні колекції.
В найцікавіших куточках парку прокладені туристичні маршрути та еколого-пізнавальні стежки.
Соколовська І.Я.