24-26 вересня 2018 року в Жешувському університеті (Польща) відбулася традиційна вереснева XVI Міжнародна наукова конференція на тему «Освіта – Техніка – Інформатика». У роботі конференції брали участь понад 200 науковців, професорів та педагогічних працівників з різних міст Польщі та різних країн світу, зокрема з Чехії, Словенії, України, Словаччини, Росії. Серед них викладачі-методисти циклової комісії гуманітарних дисциплін Макух О. І. та Куца С. І. ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж».
З вітальним словом до учасників звернувся ректор університету Сільвестер Чопек, який висловив вдячність за терпіння, мудрість, сумлінність у виконанні місії – виховання молоді та побажав усім здоров’я, благополуччя, старанних та вдячних студентів.
Метою конференції були узагальнення та апробація науково-дослідницької діяльності викладачів і магістрантів з актуальних проблем сучасної освіти, активізація науково-дослідницької діяльності майбутніх фахівців в умовах модернізації системи освіти, інтеграції освіти до європейського та світового освітніх просторів.
Учасники працювали за такими напрямками:
Освіта: проблеми, пошуки, інновації.
Техніка: історія, сьогодення, перспективи.
Інноваційний потенціал освіти в умовах інформаційного суспільства.
Соціально-педагогічна та корекційно-реабілітаційна робота: реалії та перспективи.
Реальні проблеми психологічної науки у вимірах освітнього простору.
Вибрані проблеми порівняльної педагогіки.
Конференція показала важливість систематичного проведення подібних заходів, адже вони дозволяють викладачам України та світу обмінюватися передовим досвідом, бути в курсі актуальних проблем освіти, знайомитися з інноваційними педагогічними технологіями. Разом з цим захід сприяє пошуку нових імпульсів і можливостей для критичної оцінки сучасних проблем та перспектив розвитку світової системи освіти.
На церемонії закриття проректор з наукової роботи студентських справ Войцех Валат підвів підсумки і узагальнив висновки щодо роботи конференції та висловив подяку усім організаторам та учасникам.
Безліч нових знайомств і друзів, що стали рідними по духу, нові ідеї… і бажання діяти, щоб змінитись, бо успіх приходить до тих, хто постійно в дорозі, постійно НА ШЛЯХУ ДО ЗМІН.
Декілька інсайтів з конференції: «Ми не можемо створити однакові школи: у кожної школи має бути своє обличчя, свій пін-код!»; «Почуття гумору педагога є важливим фактором удосконалення його професійної майстерності»; «Той заклад працює на успіх, який навчає студентів, щоб вони були корисними впродовж усього активного соціального життя»; «Значно зростає потреба в креативних спеціалістах, які зможуть приймати нестандартні рішення».