Становлення в Україні якісно нової системи освіти здійснюється в умовах різкого загострення виховних проблем, посилення негативних явищ у студентському середовищі. У значної частини молоді спостерігаються світоглядна індиферентність, пасивність, втрата ідеалів, відчуженість. Відбувається нехтування освітою, професійною кваліфікацією, значний спад інтересу студентів до духовних цінностей. Саме тому викладачам вкрай необхідно звертатися за порадами щодо виховання молоді до ідей великих педагогів, як сучасності так і минулого. Найяскравішою вітчизняною гуманістичною системою виховання була педагогічна система В.О.Сухомлинського, сторіччя від дня народження якого святкуємо цими днями.
З огляду на це викладачі Бережанського агротехнічного коледжу з великим інтересом взяли участь у педагогічних читаннях на тему «Серце віддаю дітям», які організував відділ освіти Бережанської міської ради.
З доповіддю про «Радість успіху у творчій спадщині В.Сухомлинського» виступила старший викладач Наталія Юрчишин, яка зауважила, що наймогутніша сила, яка змушує студента вчитися, будить у нього інтерес до праці, - це віра в самого себе, почуття поваги до самого себе.
«Турбуйтеся про те, щоб ця внутрішня сила дитини ніколи не вичерпувалась. Якщо її немає, не допоможуть ніякі педагогічні хитрощі» писав В.Сухомлинський.