Цього року виповнюється сто років від початку масового голоду на Поволжі, Північному Кавказі та на Півдні України. В Україні це був перший масовий голод, що став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років, 88-мі роковини Голодомору 1932–1933 років та 75 років масового голоду 1946-47 років, внаслідок яких Україна втратила мільйони людських життів.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу у читальному залі бібліотеки відбувся урок історичної пам’яті «Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу ”.
Викладачка історії Віра ОРЕЙДА розповіла про передумови, причини Голодомору та наслідки цієї великої трагедії, які українці продовжують усвідомлювати й досі.
Спогади очевидців, що вижили у ці страшні роки, озвучили для присутніх у залі Ольга МИХАЙЛИШИН – завідуюча бібліотекою та здобувачі освіти групи Е-21М: Віталій ЯВОРСЬКИЙ, Роман СОЛОВЕЙ, Артем РОМАНІВ та Тарас ГНАТІВ.
Присутні на заході переглянули відеопрезентацію Українського інституту національної пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок історії нашого народу та вшанували пам'ять усіх невинно замордованих українців.
З нагоди роковин Голодомору 1932-1933 рр. в читальному залі експонується тематична книжкова виставка «Подих вічного болю».