Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Онлайн виховна година – конференція «Іван Пулюй. Повернення із забуття»
Featured

Онлайн виховна година – конференція «Іван Пулюй. Повернення із забуття»

«На чужій чужині він мав п’ятнадцять дочок і синів, 
По світу не пустив нікого у свитині, 
Отак би й нині незалежній Україні 
Бог дав таких новітніх Пулюїв!»

Петро Іванов

 

У лютому уся наукова спільнота відзначає 176 річницю народження Івана Пулюя, одного з найвідоміших українців у світі.  Відомий фізик і електротехнік, першовідкривач “X”-променiв, перекладач Біблії та Псалтиря, відомий громадсько-політичний діяч, вчений і патріот України - він був дійсним і почесним членом Наукового Товариства імені Т.Шевченка, належав до когорти вчених світової слави, що формували світ двадцятого століття. Славетний фізик родом з Тернопільшини – мальовничого містечка Гримайлів, походив з релігійної греко – католицької родини. В 1864 роцi юнак з вiдзнакою закiнчив Тернопiльську гімназію і для продовження освiти пiшки вирушив до столицi Австро-Угорщини. Через п'ять рокiв він опанував курс богослов'я, а згодом закiнчив i фiлософський факультет Вiденського Унiверситету. Одночасно відвідував лекції з математики, фізики та астрономії. Після закінчення курсу богослов'я Івана Пулюя чекав вигідний сан священика. Іван Пулюй вибрав іншу життєву дорогу - поглиблено вивчає фізику та електротехніку. Саме ці знання підняли його на вершину світової слави. Своїм творчим кредом у науцi Iван Пулюй обирає дослiдження фiзичних процесiв та явищ.

2345678

Про долю нашого славетного земляка, історію його відкриттів, спілкувалися на он - лайн виховній годині – конференції «Іван Пулюй. Повернення із забуття» студенти груп Е-11м та К-11м, яку організувала кураторка групи К-11м Роксолана Ломницька. З поетичними словами про красу рідної землі та багатостраждальну долю українського народу до присутніх звернулися ведучі Катерина Михайлишин та Катерина Бугай. Змістовні доповіді про життєвий шлях Івана Пулюя, його навчання та професійне зростання підготували Вікторія Чорна та Вікторія Атаманчук. Про історію фізичних відкриттів відомого вченого, зокрема і відкриття «Х- променів» розповіла Наталія Новік, а про широке застосування та користь людству цих досягнень повідомив Родіон Гичка. Завершилася конференція проникливими віршованими рядками про долю славетного фізика у виконанні Максима Кізана.

Сьогодні, у незалежній Україні, про яку мріяв Іван Пулюй, стало можливим говорити й писати про нього. Глибоке, достойне цього великого імені дослідження життя й наукової та громадської діяльності Івана Пулюя лише починається. Промені лампи нашого видатного земляка проникли з позаминулого століття до наших днів і продовжують вірно служити людській цивілізації.

Кураторка групи К-11м
Роксолана Ломницька.

Оновлені статті

 

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація