Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (Резолюція 56/4). Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, завдана навколишньому середовищу після таких подій, позначається на стані екосистем і природних ресурсів, часто виходить за межі національних територій та стосується не лише однієї держави і не тільки нинішнього покоління.
Сьогодні, для України, ця дата має особливе та важливе значення. Наша держава безпосередньо зіткнулася з цією проблемою. Значна територія в зоні проведення бойових дій на сході країни отримала катастрофічну шкоду, в свою чергу стан довкілля серйозно постраждав.
З нагоди цієї екологічної дати в групі Ео-41М викладачкою циклової комісії гуманітарних дисциплін КОСТІВ Іриною було проведене інформаційно-пізнавальне заняття на тему: «Вплив воєнних дій на довкілля: теоретико-правова характеристика». Студенти активно готували доповіді акцентуючи свою увагу на історії виникнення Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, заходах, які організовують на державному та міжнародному рівнях з нагоди цього дня, звернули увагу на екологічні наслідки військових дій для довкілля. В рамках дисципліни «Екологічне законодавство» був розглянутий Закон України «Про Основні засади (стратегії) державної екологічної політики України на період до 2030 року» та, зокрема, його частина про екологічні проблеми Донбасу. Особливо цікавим постало питання відповідальності за спричинення шкоди довкіллю внаслідок збройного конфлікту.
Мета заходу базувалась на тому, щоб звернути увагу студентів на збереження стану екосистем і природних ресурсів та впливу негативної діяльності під час війни та збройних конфліктів на Планеті, сприяти вихованню почуття відповідальності та бережливого ставлення і поваги до природи рідного краю.
У цей Міжнародний день хочеться підкреслити принципову важливість захисту навколишнього середовища в період збройних конфліктів та повернення до благого управління природними ресурсами в період постконфліктного відновлення. Війна, якими б не були її причини, приносить невимовний жах для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Адже, крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування довкілля в цілому.