Тарас Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Його місце в українському суспільстві і в українській культурі особливе. Серед світових геніїв важко назвати ім’я поета, вірші якого перелились би таким широким потоком у музичні твори. Шевченко і музика - величезна за розміром і багатогранна за змістом царина в духовному житті українського народу.
Саме ця тема стала основою літературно-музичної години «У музиці живуть слова Шевченка», яка відбулася 4 березня 2020 року в читальному залі бібліотеки і присвячена 206-ій річниці від дня народження поета. Підготували захід працівники бібліотеки, викладач-філолог Степан ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ та студенти групи ЕкЕо-11М (куратор Василь ЛЕЩУК), звернувшись до його поетично-пісенної спадщини.
У вступному слові завідувачка бібліотеки Ольга МИХАЙЛИШИН підкреслила всеосяжність шевченківської поезії, яка у всі часи надихає композиторів і виконавців до більш всебічного розкриття її багатства: від класичної форми до літературно-музичних вистав і рокових композицій, які поєднують у собі шевченківське слово з творами різних музичних жанрів – академічних, народних, сучасних.
Ведучі заходу Інеса ГОРИН та Христина ТУРЧИН ознайомили присутніх з Тарасом Шевченком як з музичною особистістю, акцентували увагу на унікальності його поезії та познайомили з композиторами, які писали музику до творів з «Кобзаря».
Вірш Т.Шевченка «Перебендя», який декламував Олександр ГАЛЬЧАК, є переконливим свідченням того, як поет знав українське пісенне багатство у всіх його жанрах. Адже у невеличкому уривку цього вірша згадується 11 пісень.
Поезію з присвятою Великому Кобзарю читали Софія ТИМЧУК, Юрій ЦИПЛІЦЬКИЙ та Софія ДОВГАН (гр.ОФП-11М).
На завершення заходу викладач Степан ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ зазначив, що Шевченко дає сьогодні відповіді на багато питань що турбують наше суспільство, що не лише творчість, а й саме життя Великого Кобзаря є складним шляхом духовного, художнього, філософського та громадсько-політичного розвитку української думки. Йдучи цим шляхом поет не зламався під ударами долі, тому що як християнин не дозволяв злостивим настроям, які царювали в суспільстві, знищити тверезість розуму, розсудливість та великодушність.
Присутні на заході переглянули відеоматеріали як із записами пісень композиторів-класиків на слова Тараса Шевченка так і Шевченкові вірші, виконані під гучну рок-музику чи танцювальні мотиви. Таким чином, по-новому відкривши для себе Шевченка актуального та модного.
Вдалим акцентом літературно-музичної години стала книжкова виставка-експозиція «Джерело духовної сили».