В рамках заходів конференції IT-Universe: "Дуальна освіта в Україні – реалії та перспективи", яка пройшла 5 грудня 2019 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, відбулася дискусія з досвіду реалізації дуальної освіти в ІТ галузі.
Нагадаємо, дуальна освіта – це важливий елемент реформи вищої освіти, в межах якої студент теоретичні знання отримує у закладі вищої освіти, а решту — на реальному виробництві.
До прикладу, студент НУБіП України, що вивчає «комп'ютерну інженерію», зможе здобути практичні знання у Центрі сертифицированного навчання «Проком», в групі компаній «УкрАгроКом» і «Гермес-Трейдінг» або Fenix Agro, Cargill Ukraine, ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Yara, ТОВ «Сварог ВЕСТ ГРУП», ТОВ «ІМПЕРІЯ-АГРО», ТОВ «Сігнет Холдинг», TAC АГРО, Райффайзен БАНК АВАЛЬ, Приват Банк, Державна установа "Інститут охорони грунтів України" та на інших підприємствах. Саме це є першим кроком студента на шляху апробації отриманих теоретичних знань а й подальшого працевлаштування. Даний підхід широко застосовується в розвинених країнах Європи.
Дискусія була цікавою і корисною, як для роботодавців, так і для представників навчальних закладів. Адже не секрет, що в Україні досі не існує жодного професійного стандарту в сфері ІТ-освіти. Тому саме такий обмін думками та пропозиціями є вкрай корисним для обох сторін.
Сергій Штогрин, викладач-методист.