Розвиваючи свою ідею про соціальну уяву, американський соціолог Чарльз Міллз наголошує, що соціологія широко застосовується у нашому житті.
Проте запитання «Що таке соціологія?», «Для чого вона потрібна?», «Де її застосовують?», - лунають від першокурсників на лекції з навчальної дисципліни.
Найдоступніший шлях пояснити студентам сутність «таємничого предмета» - це показати на практиці, де соціологію використовують у реальному житті.
7 листопада в рамках проведення тижня циклової комісії гуманітарних дисциплін студенти групи К-11М провели соціологічне дослідження. Методом опитування на тему «Патріот рідної мови» юні соціологи ставили цікаві запитання місцевим перехожим.
Студенти з відповідальністю, старанням та азартом виконували своє завдання. Проявивши творчу комунікативність, наші дослідники без вагань вступали в діалог з незнайомцями. У процесі опитування згадувались і відомі українські діячі, і український правопис, а також деякі «цікавинки» нашої рідної української мови. Студенти повідомили кожного респондента, що 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Інтерв’юери наголосили, що завтра, а саме 8 листопада, у прямому ефірі з радіостудії буде проведений 19-ий Всеукраїнський диктант національної єдності і кожен охочий може взяти участь.
Провівши соціологічне дослідження опитані дізнались щось для себе нове, а опитувачі обговорювали свої враження, опрацювали анкети та робили власні висновки.
Це чудово, що під час навчального процесу можна провести таке практичне заняття. Студенти зрозуміли, що розвиток науки «соціологія» потрібний ,оскільки результати її досліджень допомагають з’ясувати та формувати теоретичні і практичні знання про світ, в якому живе кожен із нас.