20 травня 2019 р. викладачі циклової комісії природничих дисциплін Дворська Л.А., Соколовська І.Я., Сновида М.П., Олійник О.М. та Чорна Н.З., разом із студентами груп Ео-21М, Ео-31М та Ео-41м відвідали Тернопільський обласний центр з гідрометеорології. В його підпорядкуванні сьогодні є дві метеорологічні станції в Бережанах і Кременеці, гідрологічна станція у Чорткові, авіаметеорологічна станція Тернопіль, лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря, два пости спостережень за забрудненням атмосферного повітря та 22 гідрологічних пости в межах Тернопільської, Хмельницької та Івано-Франківської областей.
Щоб написати прогноз, фахівці аналізують карти, які дозволяють оцінити розвиток і рух синоптичних об’єктів. Крім потужного комп’ютера, необхідна широка мережа спостережень за погодою і надійний математичний апарат. Для цього спостерігачі погоди водночас кожні три години впродовж восьми строків спостереження – 00.00, 03.00, 06.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 і 21.00 год. – відповідно до міжнародного скоординованого часу (різниця з київським часом становить три години з відведенням стрілки назад) фіксують стан хмар, атмосферний тиск, напрямок і швидкість вітру, кількість рідких або твердих опадів, температуру повітря і ґрунту, вологість повітря. Кожен спостерігач кодує і передає інформацію Міжнародним метеорологічним кодом. Ця процедура стандартизована Всесвітньою метеорологічною організацією, тож такі дані можуть бути легко розшифровані в будь-якій частині світу. Кодування триває впродовж 20 хвилин, опісля повідомлення передаються в центри збору інформації, так відбувається міжнародний обмін даними. Потім результати спостережень (цифри та умовні знаки) наносять на контурну карту, на якій крапками зазначені метеорологічні станції. У такий спосіб синоптик бачить погодні умови в межах великого географічного регіону.
Студенти коледжу, перебуваючи на авіаметеорологічній станції Тернопіль, ознайомились з будовою та принципом роботи обладнання і приладів, а також мали можливість власноруч здійснювати спостереження, фіксувати отримані результати та їх кодувати, що розширює їх світогляд в набутті професійних знань та навичок.
Викладачі та студенти Бережанського агротехнічного коледжу висловлюють щиру вдячність колективу гідрометеорологічної станції за навчально-практичну екскурсію.
Викладачі циклової комісії природничих дисциплін