1 листопада у приміщенні Бережанського музею книги відбулась студентська науково-практична конференція, присвячена 100-річчю утворення Західноукраїнської народної республіки, яку організовали викладі Бережанського арготехнічного коледжу Скасків Віталій Леонідович та Лещук Василь Іванович, спільно із директором музею книги Зінчук Лілією Василівною. У ній взяли участь студенти груп ЕкЕо-11М та ОФП-11М ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний коледж».
Із вступним словом про важливість та значення Західноукраїнської народної республіки в українській історії виступила Лілія Василівна Зінчук.
Скасків Віталій Леонідович представив доповідь про історичний процес державотворення та формування ЗУНР у всіх її ідейностях та державних ознаках. Цікаво продовжив тему державотворення Лещук Василь Іванович, виступивши із доповіддю на тему «Формування органів державної влади та управління ЗУНР».
Не менш важливе дослідне завдання по історії державотвонення на західноукраїнських землях виконали студенти-першокурсники коледжу, що зрештою представили свої дослідження у доповідях. Відтак доповідь про особливості організації правоохоронних органів ЗУНР представила студентка групи ЕкЕо-11М Насткевич Соломія. Студентка групи ЕкЕо-11М Федуняк Вікторія виступила із цікавим аналізом формувння грошової системи ЗУНР. Про пресові видання та періодику Галичини часів ЗУНР розповіла у своїй доповіді студентка групи ОФП-11М Гарасимів Христина. Комплексне дослідження історії ЗУНР на Бережанщині представив доповіддю студент групи ОФП-11М Тимчишин Василь.
Надзвичайно цікавою та захоплюючою була доповідь директора музею книги Зінчук Лілії Василівни, що змалювала історію ЗУНР в обличчях бережанців, розповідаючи про видатних діячів славетного державотворення у нашому містечку.
Завершили конференцію хвилиною мовчання за усіма героями та творцями державності на західноукраїнських землях, від яких нас вже віддаляє ціле сторіччя.
Підсумки та значення проведеного дійства підсумував у завершальному слові викладач історії Бережанського агротехнічного коледжу Віталій Леонідович Скасків, що закликав студентів до збереження памяті про події листопада 1918 року у своїй громадсько-національній свідомості, аби популяризовувати історію свого державотворення як власної історичної гордості та прикладу правдивого патріотизму.
Конференція подарувала неймовірно цікаві знання студентам, захоплюючі враження та неповторну колективну атмосферу гордості за нашу спільну історію та її велич.