Поки живе мова – житиме й народ, яко національність ...
Іван Огієнко
9 листопада - День української писемності та мови. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
За час свого існування це свято вже стало традиційним у бібліотеці тому, що мова – духовний, творчий і пісенний скарб нації. Це не просто засіб спілкування, це глибоке джерело художньо-естетичних цінностей, емоційності, лірична перлина кожного народу.
Цього разу шанувальники рідного слова зібрались 8 листопада в читальному залі на літературно-виховну годину «З рідним словом міцніє держава».
Зав.бібліотекою Ольга Михайлишин ознайомила присутніх з історією виникнення свята української писемності та мови та роллю мови у житті кожної людини.
На відвідувачів заходу очікували чарівні поетичні хвилини, подаровані студентами групи ЕкЕо-11М. Ведучими свята були Вікторія Федуняк та Соломія Насткевич, які провели прадавніми сторінками життя «творців слов’янського письма» - братів Кирила та Мефодія, Нестора Літописця.
На завершення заходу голова циклової комісії гуманітарних дисциплін, куратор гр.ЕкЕо-11М П’єнтак Г.І. підкреслила, що відзначення дня писемності та мови засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова. Закликала молодь берегти нашу рідну мову, рідне слово та запросила всіх присутніх 9 листопада взяти участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Усе свято було пронизано патріотичним духом, любов’ю до рідного слова. Святкового настрою додало спільне виконання пісні «Мова єднання» усіма присутніми у залі.
Такі святкові заходи, безперечно, залишають глибокий слід у серцях і душах студентів, збагачують не тільки духовно, а й формують, виховують молодь як справжніх громадян України, щирих патріотів своєї землі.