Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива.
Напередодні цієї сумною дати здобувачі освіти груп ОФ-11 та ОФ-21 разом з викладачами фахового коледжу Іриною КОСТІВ та Галиною ПАНЬКІВ завітали до Бережанського краєзнавчого музею на тематичний урок-лекцію «Голодомор як геноцид: події, особистості, пам’ять».
Мета: ознайомити студентів з трагічним минулим нашої країни, вшанувати пам’ять загиблих від голоду та політичних репресій, виховувати у молоді особистісні риси громадянина України, патріотизм, формувати щирі людські почуття, співчуття до трагічної долі рідного народу.
Впродовж заходу лектор, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Володимир ПАРАЦІЙ, звернув увагу на кілька ключових моментів:
- Події: розкрив причини та наслідки Голодомору 1932-1933 років, зокрема політика колективізації, насильницьке вилучення зерна та інших ресурсів, що призвело до масового голоду в Україні.
- Особистості: акцентував на ролі ключових фігур, які приймали рішення, що призвели до трагедії, а також на боротьбі українських селян за виживання.
- Пам’ять: підкреслив важливість визнання Голодомору як акту геноциду, його вшанування в Україні та за її межами.
Ці моменти формують цілісне розуміння Голодомору як історичної катастрофи та його впливу на українську ідентичність.
Вшанування пам’яті жертв Голодомору цього року проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. А також із настанням темряви запаліть свічки пам’яті на підвіконнях. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.