Бабин Яр… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю.
Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. 29 вересня виповнюється 80 років від дня цих трагічних продій.
З метою увічнення пам'яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту присвячена година пам'яті «Подих вічного болю», що пройшла в читальній залі за участі працівників бібліотеки та викладачів циклової комісії гуманітарних дисциплін Віри ОРЕЙДИ та Ганни П’ЄНТАК.
Розпочала захід завідувачка бібліотеки Ольга МИХАЙЛИШИН, яка розказала присутнім про масові розстріли кінця вересня 1941 р. у Бабиному Яру, підкресливши, що ця трагедія є спільною для всіх, хто живе в Україні, вона не має національних ознак чи терміну давності.
Глибокою і ґрунтовною була розповідь викладачки історії Віри ОРЕЙДИ про трагічні події, які розгорталися в окупованому Києві упродовж 1941-1943 років .
Викладачка української мови та літератури Ганна П’ЄНТАК у своєму виступі віддала дань пам’яті великій українці, поетесі, публіцисту та громадській діячці - Олені Телізі, яку разом з іншими націоналістами було розстріляно у Бабиному Яру.
Хвилюючі документальні кадри фото- та відеохроніки наочно продемонстрували весь трагізм тих подій. Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували жертви Бабиного Яру та всіх загиблих у Другій світовій війні.
До пам’ятного заходу долучились здобувачі освіти груп Е-21М та Е-11СК.
Цим страшним подіям присвячена книжково-ілюстративна виставка. Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про трагічну сторінку в українській та світовій історії.
Ми маємо пам’ятати про Бабин Яр, адже це не тільки трагедія минулого, це урок майбутнім поколінням. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.