Цього тижня студенти групи ОФП-31М стали учасниками історико-пізнавальної екскурсії, присвяченій жертвам сталінських репресій на Бережанщині, яку організувала кураторка Валентина РУДНИК в рамках запланованих заходів по вивченні історії рідних земель. Цю екскурсію проводили викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін, керівники історичного краєзнавчого гуртка, Василь ЛЕЩУК та Віталій СКАСКІВ. Одна з цікавинок екскурсії полягала в тому, що вона проходила на території нашого коледжу в місцевих історичних локаціях.
Розпочався пізнавальний маршрут із загального збору в 106 аудиторії, звідки опісля вступного слова та ознайомлення із метою заходу, студенти та викладачі вирушили на першу локацію в підвал головного корпусу коледжу, аудиторії якого в післявоєнний час за радянської адміністрації служили місцем для тимчасового утримання тих, кого депортовували, та тих, хто потрапляв під тортури та репресії від сталінського режиму: духовенства, інтелігенції, націоналістів, тощо. Для кращого пізнання студентам пропонувалось порівнювати сучасний вигляд приміщень із старими фотографіями тих часів, де теперішні привітні аудиторії виглядають страшними тюремними камерами, проникнені страхом, криками, кривавими слідами, жорстокістю.
Переходячи на наступну локацію, студенти також довідались про історичну роль корпусу нашого коледжу в довоєнний та післявоєнний періоди, особливості архітектури споруди. Родзинкою став розгляд архітектури австро-угорської корони на бічному фасаді, якого просто дивом радянська влада не встигла знищити, хоча з інших сторін та фасадів споруди ці унікальні пам`ятки було демонтовано.
Проходячи до головної локації студенти також дізнались від екскурсоводів про те, який був на території лад за приходу «визволителів-катів».
І ось добрались до кінцевої точки – камери-музею репресій, що знаходиться на території нашого навчального закладу. Відчинивши старовинні тюремні двері, ми увійшли у місце пам`яті та скорботи. Саме в цьому приміщенні екскурсія проаналізувала масштаби та злочинність репресій по фотографіях, документах, списках, речах репресованих.
Наша екскурсія плавно переросла в сумне обговорення про долю наших предків тоді, і про життя сьогодні, в незалежний час. Багато уваги приділялось саме патріотичному вихованні: формування громадянської свідомості, сприйняття та розуміння історії, боротьба за незалежність у сьогоденні, тощо.
Після завершення екскурсії всі учасники залишились з корисними знаннями, цікавими враженнями та новим поглядом на світ та локації, в яких зараз можуть мирно жити, навчатись, розвиватися, в незалежній, здобутій кровю та потом нашими предками, яких намагались знищити, та вони не скорились, і не скоримося ми, запалені їхнім вогнем свободи, нащадки героїв славного роду.