17 лютого Наталя Чорна викладачка циклової комісії природничих дисциплін, у групі Сп-21 провела виховну годину на тему: «Календар екологічних дат року».
Зміни у ставленні до природи, у поведінці в довкіллі людини, суспільства — це передумова зміни моделей споживання і життєдіяльності, виробництва. Визнано також, що відсутність духовності, екологічної культури — чи не найважливіший чинник, який стримує перехід до сталого розвитку і вирішення найгостріших екологічних проблем людства, цивілізації. Тому необхідно оволодіти науковими знаннями, засвоїти моральні ціннісні орієнтації у ставленні до природи, а також виробити практичні уміння і навички зі збереження навколишнього середовища.
Суттєвої допомоги в питанні екологічної освіти населення та студентської молоді може надати залучення в навчально-виховний та просвітницький процес річного екологічного календаря. Відомостей про формування і наповнення екологічного календаря, як періодичного видання інформаційно-освітнього змісту, замало. Відчувається суттєва нестача напрацювань з даної теми як в спеціальній чи науковій, так і в популярній літературі.
Взагалі екологічний календар є характерною ознакою лише останнього часу. Його становлення відбувалося протягом нетривалого періоду. Основна кількість зазначених у ньому дат припадає на останні 30-40 років — саме на той час, коли світова спільнота переконалась у необхідності дій із захисту природи від самої себе. Пропоновані таблиці екологічних дат надають можливість зорієнтуватися в інформаційному просторі календаря та дозволяють обрати форму роботи з матеріалом. У кожному місяці визначена провідна дата, навколо якої побудована подальша просвітницька робота. Під час укладання екологічного календаря враховано міжнародні та національні свята і знаменні дати року та десятиліття.
Отож, невипадково повага до природи визнана однією з фундаментальних цінностей у Декларації тисячоліття ООН. Її формує екологічна культура, духовність, свідомість. Більшість політиків, освітян, науковців дійшли згоди, що четвертою складовою сталого розвитку має стати культура загалом і екологічна культура зокрема.