Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Спалювання листя: чому це небезпечно
Featured

Спалювання листя: чому це небезпечно

Добути і зберегти своє здоров’я
може тільки сама людина
М. Амосов

15 листопада Наталія Чорна, викладачка циклової комісії природничих дисциплін, у групі Сп-11 провела виховну годину на тему«Спалювання листя: чому це небезпечно?».

2345671

Щовосени та в весняний період жителі міст і сіл масово спалюють стерню, опале листя, суху траву, бадилля. Замість того, щоб насолодитися останніми теплими днями осені, ми вимушені вдихати важкий та їдкий дим. Найважче хворим людям, які страждають на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти, серцево-судинні захворювання тощо.

11

Несанкціоноване спалювання регламентується чинним законодавством України, зокрема Законами «Про охорону навколишнього природного середовища» і «Про охорону атмосферного повітря», які забороняють спалювання залишків сухої рослинності та опалого листя.

10

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя, сміття і т. д. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адміністративні порушення. Штраф для громадян становить 170-340 грн.  Згідно статті 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», штраф для громадян - 340 – 1360 грн., а для посадових осіб підприємств – 850 – 1700 грн.

9

Сьогодні є безліч простих шляхів «боротьби» з опалим листям та і будь-якими органічними рештками. Найпростіший і найпоширеніший спосіб – компостування. Для цього необхідно помістити листя до спеціального дерев’яного чи металевого ящика (без дна і верху), вкопаного в землю або у вириту заздалегідь, яму з вільним доступом свіжого повітря. Листя та інший органічний непотріб потрібно зволожувати протягом зими, можна трішки шари пересипати землею, а навесні ми одержуємо чудове органічне добриво. Готовий компост має запах та колір звичайного ґрунту.

Наталія Чорна,
викладачка циклової комісії природничих дисциплін

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація