День вишиванки в Україні щорічно відзначають у третій четвер травня. Особливе значення це свято має сьогодні, коли росія продовжує повномасштабну війну проти нашої держави. Саме тому, цьогоріч це свято в Україні присвячено темі збереження культури українських територій, що нині перебувають під окупацією і проходить під гаслом – «Врятувати від забуття і зберегти для нащадків».
Вишиванка пройшла тернистий шлях крізь віки, щоб залишитися взірцем патріотизму для мільйонів громадян нашої держави і кожен українець сьогодні знає, що вишиванка не просто одяг, а частина душі українського народу.
Сьогодні наш коледж наповнився особливою атмосферою – барвистою, теплою й щирою! День вишиванки - це не просто свято одягу, це – день єдності, ідентичності, любові до рідного краю та поваги до наших предків та традицій.
Студенти, викладачі й працівники закладу прийшли в автентичних та сучасних вишиванках, створивши неймовірну мозаїку українських традицій, де кожна сорочка мала свою історію – з родинного скарбу, створена власноруч або придбана як символ національної єдності.
З цієї нагоди у читальному залі бібліотеки відбулась духовно-патріотична година «Україна – вишите відродження», підготовлена працівниками бібліотеки, здобувачами освіти групи К-21 та їх куратором Оксаною ЛЕЩИШИН.
Відкрила захід завідуюча бібліотекою Ольга МИХАЙЛИШИН, коротко ознайомивши присутніх з історією виникнення свята вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. З вишиванки, в якій, як з книги, можна зчитати якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами, як героїчно і мужньо захищали і захищають рідну землю.
Ведучі Софія БАКОВСЬКА та Ігор ЗАМОЙСЬКИЙ перегорнули сторінки історії самої вишиванки – від давнини і до сьогодні. Вишиванка пройшла тернистий шлях крізь віки, щоб залишитися взірцем патріотизму для мільйонів громадян нашої держави і кожен українець сьогодні знає, що вишиванка не просто одяг, а частина душі українського народу і сьогодні, як ніколи, набуває важливого значення, являє собою національну святиню, бо символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, виражає нашу національну позицію, показує що український народ сильний духом, незламний, неподільний, непереможний.
Гармонійно вписались у наш патріотичний захід і поетичні рядки, чуттєво продекламовані Настею МАТУС, Володимиром КУЦИМ, Олександром ПРОЦИКОМ, Мартою ГОНСЬКОЮ, Юлею БОДНЕВИЧ, Віталієм КУЦИМ та Адріаною ПАШУЛЕЮ.
Вишиванка – пісня барв і кольорів. Саме за вишиваними сорочках упізнають нас, українців, в усьому світі. Тому ми повинні завжди повертатися до надбань наших пращурів, шанувати їх і не згубити своєї ідентичності.
День української вишиванки – це спільна історія минулого, сьогодення і майбутнього для кожного свідомого українця. Адже не лише у цей день варто пам’ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.
Плекаймо нашу історію, зберігаємо її духовні цінності!