У світі, де технології розвиваються з неймовірною швидкістю, однією з галузей, яка пропонує безліч можливостей для молодих людей, є робототехніка.
Робототехніка - це наука та інженерія, яка займається розробкою, будівництвом та експлуатацією роботів. Роботи використовуються в різних галузях, включаючи виробництво, медицину, сільське господарство та навіть розваги.
19 грудня 2024 року у Тернополі, на базі університету ім. І.Пулюя відбувся семінар-практикум Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України з напрямку інженерії та матеріалознавства на тему «Робототехніка: конструювання, програмування, складання».
Участь в семінарі взяли 11 представників філій МАН України Тернопільщини. Бережанщину у цьому заході представили викладачі нашого коледжу Віктор ДВОРСЬКИЙ та Сергій ШТОГРИН.
Зі вступним, вітальним словом до учасників семінару звернулась директорка Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України Олександра МИГАЙЧУК. У своєму зверненні до учасників семінару вона наголосила на важливості підвищення рівня Робототехніки та загалом технічного напряму молодіжної науки в контексті сучасних викликів.
В ході проведення семінару учасники змогли ознайомитись з доповідями:
- Огляд конструкцій роботів для підготовки до змагань роботів в номінаціях "Сумо" та "Слалом". Проектування роботів на базі платформ: LEGO, Arduino та інші. (Стрембіцький М.О., кандидат технічних наук ТНТУ ім. І. Пулюя)
- Про підготовку науково-дослідницьких проектів з робототехніки. (Скоренький Ю.Л., кандидат фізико-математичних наук ТНТУ ім. І. Пулюя)
- Винаходи і патентування у сфері робототехніки. (Мочарський В.С., кандидат технічних наук ТНТУ ім. І. Пулюя).
- Про результати участі слухачів обласного відділення у Всеукраїнських змагання з робототехніки «RoboTrackChallenge» (м.Луцьк). (Семенюк С.І., учитель фізики та інформатики Юськовецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів)
Під час обговорення та неформального спілкування учасники мали можливість більш детально обмінятись досвідом використання різних робототехнічних платформ для кращого залучення слухачів напряму до різноманітних заходів, що проводяться як в Україні так і за кордоном.