«Зібратися разом - це початок, триматися разом - це процес, працювати разом - це успіх» - ці слова американського підприємця Генрі Форда стали епіграфом чергово засідання Школи молодого педагога, яке відбулося в коледжі 15 листопада 2017р.
Відкрила засідання Бойко Олександра Іванівна, керівник Школи, яка наголосила, що успішна діяльність молодого вчителя залежить не тільки від його професійної підготовки і особистих якостей, а й від того, які умови праці створить йому колектив, яку надаватимуть методичну допомогу, як стимулюватимуть його ініціативність і творчий початок.
У цьому навчальному році наша освітянська родина поповнилась двома молодими спеціалістами. Викладачі Сметана Ірина Богданівна та Скасків Віталій Леонідович поповнили когорту істориків коледжу. На засіданні вони представили присутнім презентаційні роботи, у яких розповіли про себе та свої таланти. Педагоги-наставники Зборівська Оксана Мирославівна та Лещук Василь Іванович, які на засіданні циклової комісії гуманітарних дисциплін у вересні були закріплені за молодими викладачами, вручили їм Пам’ятки викладача та побажали їм постійної творчості, невтомної роботи думки, величезної душевної щедрості і, найголовніше, любові до дітей.
У другій частині засідання про свою роботу з молодими педагогами в 2016-2017 н.р. прозвітували педагоги-наставники Дворська Людмила Ананіївна, Ковальська Людмила Володимирівна та Сновида Марія Петрівна. Своїм досвідом та педагогічною майстерністю поділилась викладач вищої категорії з 22-річним стажем роботи Зборівська Оксана Мирославівна. Вона розповіла, що професія педагога визнається як одна з найбільш емоційно напружених. Це пов’язано з великою кількістю непередбачуваних і неконтрольованих комунікативних ситуацій, із нерегламентованим режимом роботи, з високою мірою особистої відповідальності вчителя, з неможливістю отримати однозначні підтвердження ефективності своєї діяльності. Дуже важливо навчитися контролювати свої думки та емоції. Варто пам’ятати: має значення не те, що з нами відбувається, а те, як ми це сприймаємо.
Під час засідання проведено анкетування. Слухачі Школи заповнили анкети, які підготувала методист навчально-методичної лабораторії Дмитрів Ірина Василівна. Опрацювання анкет дасть можливість дізнатися, якої методичної (і не тільки) допомоги потребують молоді викладачі та розкрити напрямки їх роботи над собою.
На засіданні були присутні директор коледжу Пилипишин Світлана Ігорівна, заступники та завідувачі відділень.
Проведене засідання сприяє професійному зростанню та вдосконаленню педагогічної майстерності молодих викладачів. «Вчитель творить людину, як скульптор творить свою статую з безформного шматка мармуру: десь у глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які належить добути, очистити від усього зайвого».
Методист навчально-методичної лабораторії
Дмитрів І. В.
{module[706]}