Сьогодні в гості до студентів коледжу завітала працівник Карітас-Бережани пані Ольга, яка презентувала програму наставництва для дітей сиріт Бережанськї обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням трудового навчання. Згідно статистики, в Україні живуть сотні тисяч дітей-сиріт, дітей з групи ризику та позбавлених батьківського піклування, які, в більшості, виховуються у спецзакладах. І от після виходу з інтернату, кожна друга дитина здійснює злочин, кожна п’ята – стає бомжем, кожна сьома – здійснює спробу самогубства. Найкращим кроком у таких випадках є особисте наставництво для дитини-сироти.
Після виходу з інтернату тільки 1% дітей отримують вищу освіту. Інші – йдуть не завжди правильним шляхом. Причина в тому, що дитина-сирота не готова до реального життя за стінами інтернату. Поряд з ними немає людини, до якої вони могли б звернутись за допомогою. Завдяки програмі наставництва студенти зможуть допомагати вихованцям інтернату адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин. Наставники, супроводжуючи дітей як в інтернатному закладі, так і поза ним, допомагають їм соціалізуватися, адаптуватися до самостійного життя шляхом розвитку власного потенціалу, впевненості у своїх силах, визначенні життєвої мети.
«Наставництво – це свого роду волонтерство», - наголосила пані Оля. Люди добровільно і безоплатно погоджуються бути другом для дитини із закладу інтернатного типу, допомагати їй у підготовці до самостійного життя. За програмою наставник має зустрічатися з вихованцем хоча б раз на тиждень протягом року. Правда, одним роком спілкування не обмежується. І після завершення програми діти зберігають дружні стосунки з наставниками.
Наставником для дитини може стати будь-хто повнолітній. Для цього треба звернутись до громадської організації, яка займається програмою наставництва, або соціальної служби у справах дітей. Потім заповнити анкету на сайті організації чи безпосередньо в офісі, зібрати необхідні документи (довідку про несудимість, медичну довідку та копію паспорта) пройти тренінг та розпочати спілкування з дитиною. За законом заклад інтернатного типу не може закрити двері перед наставником.