Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Featured

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття

20180522 130703

У Конвенції про охорону біологічного різноманіття термін “біологічне різноманіття” визначається як сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина.

22 травня всі жителі нашої планети можуть по праву відзначати Міжнародний день біологічного різноманіття, який оголосила 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН, для залучення уваги до проблем різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується.

Це свято - заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета. Буквально з кожним днем біологічне різноманіття Землі скорочується. Все це змінює екологічний баланс на планеті і загрожує серйозними незворотними наслідками.

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів, а саме те, що зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми.

На жаль, людина стала головним ворогом природи. Сьогодні в цей день прийнято згадувати про те, що 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів. Вчені прогнозують, що ця ситуація сильно погіршиться протягом наступних 50 років.

Кожну годину на землі зникає 3 види живих організмів, тобто майже 30 тисяч на рік. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми адже будь-який живий організм відіграє свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. В результаті відбувається опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя.

За даними Всесвітнього союзу охорони природи, основними факторами, які впливають на біологічне різноманіття, є: зміна природного середовища, її забруднення, процес опустелювання, демографічне зростання на планеті, використання ресурсів які дарує людині природа.

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

20180522 13055120180522 13080920180522 130944Тому, 22 травня в рамках відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття викладачем Олійник О.М., в групах (ЕкЕо-11м, Е-21м) була проведена виховна година, основною метою якої закликати кожного, хто небайдуже ставиться до майбутнього нашої планети, зробити все, щоб біологічне різноманіття збереглося в його багатющому вигляді якомога довше.

Олійник О.М.,
викладач циклової комісії природничих дисциплін

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація