У середу 14 березня в приміщенні Бережанського музею книги відбувся виховний захід, приурочений спомину Тараса Шевченка як історичної постаті та національно-культурного ідеолога для сучасників. Організаторами цього цікавого дійства були: працівник Бережанського музею книги Ігор Кузишин та викладач історії Бережанського агротехнічного коледжу Віталій Скасків. А також група студентів коледжу ОФ – 21 М, які безпосередньо були як слухачами, так і активними учасниками програми заходу.
Першим, із короткою лекцією про невідомі сторінки життя та біографії українського генія, виступив Ігор Кузишин. Його мета була довести студентам основні риси характеру Т.Г. Шевченка як особистості, людини що реально жила у реальному часі, а також представити документальний відеоролик про маловідомі факти життя поета.
Власне сам виховний аспект заняття належав короткій лекції, яку провів викладач історії Віталій Скасків. Основна мета, яка була поставлена: це сформулювати основні риси ментальності та якості особистого характеру свідомого та відданого громадянина, які заклав для майбутніх поколінь у своїх рядках й основних тезах сам Тарас Шевченко. Чимало відомих творів було проаналізовано та роз’яснено, що охоче зацікавило студентів-фінансистів.
Також усі учасники та присутні на заході, взяли участь у анонімному анкетуванні, що запропоновано та розроблено викладачем для систематизації і виведення статистичних даних з питань про те, як сучасні студенти ознайомлені з життям та творчістю Тараса Шевченка, які твори його вони люблять читати і чи почерпають із них щось для себе як громадян та просто особистостей. Також чимало між студентами та організаторами було обговорень, запитань, обміну думками, враженнями.
А на завершення, організатори побажали студентам зберігати «Тарасові заповіти» у своїй громадській та особистісній свідомості. Це аргументували на тому, що нам українцям просто обов’язково зберігати те, що нас хотів навчити великий геній. Викладач В. Скасків в обговоренні з студентами наводив приклади «історичних помилок», які Шевченко своєю поезією намагався критикувати, та донести до читачів з метою їх самоусвідомлення. Надзвичайно глибоким за змістом та цікавим для аудиторії відбулось це обговорення.
Традиційно, завершили захід звучанням його невмирущого «Заповіту», щоправда лунав він із красивої та повчальної презентації, що посипала очі і серця присутніх цитатами, дотепними висловами, добрими порадами та благими настановами нашого вічного генія та пророка Тараса Григоровича Шевченка, що у зображеннях очно репрезентувались із історичними й сучасними подіями та явищами.
Наприкінці заходу відбувся огляд тематичної книжкової виставки, яку презентував музей. Студенти та організатори залишись із хорошими враженнями і задоволенням від виховного заходу, приємного спілкування та цікавих дискусій.