Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.
Л.Костенко
В бібліотеці Бережанського агротехнічного коледжу завжди людно. Ось і цього разу в читальному залі зібралось чимало студентів, справжніх шанувальників Шевченкового слова, адже 9 березня Україна святкує 203-ю річницю від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка.
Це вже стало традицією нашого закладу щорічно вшановувати пам'ять великого сина українського народу - письменника, поета та художника з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей та активізації виховної роботи серед студентства. Захід урочисто відкрила завідувач бібліотекою О.В.Михайлишин.
Вона зазначила, що весь світ разом із українським народом щиро захоплюється високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю, моральною чистотою, почуттям соціальної та національної справедливості, відданістю правді і свободі.
Під час свята студенти мали можливість поглибити свої знання про життєвий і творчий шлях поета-пророка не лише українською, але й англійською мовами. Слово Шевченка живило й живить численні когорти українських та зарубіжних митців. У його щирому, проникливому слові, з усією силою і красою заясніла горда і волелюбна українська душа. Його заповідями жили і живуть цілі покоління українців, з його помислами співміряють свої дії громадяни нашої країни. Щиро і задушевно звучали слова про Кобзаря України із вуст студентів. У їхньому майстерному виконанні прозвучали не тільки українською, а також англійською мовами вірші «Доля», «Думи мої…», триптих «Доля», «Муза», «Слава», «Заповіт», уривки з поеми «Гайдамаки», «Іван Підкова» та інші. Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише борця, а й ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. У виступах переважали патріотичні вірші та романтична лірика . Адже у творчому доробку Шевченка і раннього, і зрілого темі жіночих страждань присвячений не один вірш.
Атмосферу свята вдало підкреслила тематична книжкова виставка «Живий у правді віковій», підготовлена працівниками читального залу.
Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.
Через сто п’ятдесят вагомих літ
Читаємо Шевченків «Заповіт».
Соборно жито засіваймо,
Соборно правду пожинаймо,
Соборно волю бережімо,
Соборно славу вознесімо.
Соборно чужого научаймось,
Соборно й свого не цураймось,
Соборно думу засіваймо,
Соборно Бога в серці маймо.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти.
Викладач англійської мови
Куца С.І.
{module[494]}