Серед великих українців, чиє життя і діяльність вивчаються десятиліттями, а день його народження за значимістю наближається до національного свята, особливе місце займає Тарас ШЕВЧЕНКО. А пророче, невмируще Шевченкове Слово - код нації, який пробуджує почуття національної гідності та честі, шани й любові до рідної культури та мови.
Сьогодні, 7 березня 2024 року в читальному залі бібліотеки відбулась літературна година «І на оновленій землі…», присвячена 210-й річниці від дня народження Великого Генія і Пророка. Захід підготовлений завідувачкою бібліотеки Ольгою МИХАЙЛИШИН, здобувачами освіти гр. ОФ-11 та їх куратором Валентиною РУДНИК.
У своїй передмові до літературного заходу Ольга МИХАЙЛИШИН підкреслила, що у непростий для України час, коли на українську землю ступила нога російського окупанта, поетичні рядки Пророка вселяють в наші серця впевненість у майбутньому України як незалежної держави і мотивують до невпинної боротьби з ворогом на всіх наявних фронтах заради спільної Перемоги.
Ведучі літературної години Соломія ПОТИЧКО та Марта ІВАНЦІВ акцентували увагу присутніх що саме сьогодні, як ніколи, є актуальними слова Шевченка, коли наш народ самовіддано та героїчно відстоює власну свободу та волю. І, якби ж можна було поговорити з Шевченком, то ми б йому розказали, що боремось, і рвемо кайдани, що козацького роду воїни повстали. Розказали б Тарасу і про жінок України. Тепер кожна українка – оберіг свого дому - захисниці, волонтерки, матері, дружини військових. Та так само плачуть, і так само кохають. На жаль, сьогодні óбрази вдів, матерів, які чекають і хоронять дітей, полонених і закатованих захисників і захисниць, людей, змушених виїхати, і вигнаних з дому, не є для нас літературними персонажами. А героями реальними.
Юля ВІШ, Жанна ГРОСУ, Софія БІДОЛАХ та Вікторія РИМАР поділились поетичними рядками Великого Генія, які сьогодні для нас не просто хрестоматійні тексти, а пророчі і реальні слова, які були, є і вічно будуть на передньому краї непримиренного двобою людства з темними силами визиску, наруги та зла.
Валентина РУДНИК закликала молодіжну аудиторію відкрити для себе нового Шевченка – сучасного, модерного, щоб бачили у ньому неймовірного свого ровесника, який світився великим талантом і, здавалося, що доля не давала жодних шансів на визнання. Але він створив себе, і його історія – приклад того, що сильна мрія, сильний дух і наполеглива праця відкривають любі шляхи.
Вдало доповнювала захід книжково-ілюстративна виставка «Апостол правди і свободи», підготовлена бібліотекаркою читального залу Тетяною МАЛОПІНСЬКОЮ.