Місто Бережани багате на різні архітектурні пам’ятки, а також має цікаву історію.
Однією з таких пам’яток є Бережанський замок – збудований коштом родини Синявських у XVI - XVIII ст.
Замок є однією з найвидатніших памʼяток оборонної архітектури України епохи Ренесансу. На відміну від інших фортець, його звели за участю італійських майстрів на річковому острові, утвореному двома рукавами Золотої Липи.
Бережанський замок – це яскравий приклад переходу від виключно оборонних до оборонно-палацових споруд. Підтвердження цьому – білокам’яний декор XVII ст., який часто порівнювали з декором краківського Вавеля.
У ХІХ столітті починається занепад замку. Тут розташовують військові склади і навіть броварню. У капличці Святої Трійці, де ховали усіх Синявських, зробили склад хмелю. Руйнацію замку довершила російська артилерія під час Першої світової війни. Пізніше, коли Західна Україна входила до складу Польщі, памʼятку намагалися відновити військові. Та знову розпочалася війна. Багато цінностей з Бережан вивезли до Кракова, а частину й досі можна побачити в Олеському замку і Львівській галереї мистецтв.
Нажаль, через брак коштів відновлення замку відбувається досить повільно, тому працівники Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани докладають максимум зусиль, аби зберегти його.
9 червня студенти другого курсу спеціальності «Автомобільний транспорт» долучилися до благоустрою території замку, а також допомогли в підготовці виставкової зали де розмістять роботи Олега ШУПЛЯКА.