Успішний банкір та підприємець, депутат, акціонер, реформатор, граф, який став монахом, меценат української освіти й культури. Найбільший реформатор УГКЦ митрополит Андрей Шептицький.
А. Шептицький був яскравим представником християнсько-демократичної течії в економічній думці на зламі ХІХ і ХХ століть у Західній Україні. І. Франко зазначав, що основна заслуга митрополита полягає в новаторстві – здатності говорити з народом на зрозумілій йому мові. Пастирські послання А. Шептицького завжди порушували соціально-економічні питання. У такий спосіб церква допомагала пастві знайти християнське вирішення актуальних проблем. Він вважав, що відродження потрібне у всіх сферах: не може бути високою духовна культура людини, а низьким її економічний стан.
Отже, А. Шептицький як досвідчений економіст практик не відкидав жодну форму економічної діяльності й економічну систему. В першу чергу він пропагував християнські принципи в організації господарського життя. Будучи прихильником базових прав людини – на життя, свободу, власність, митрополит критикував лібералізм за нездатність захистити права слабших учасників вільної конкуренції.
Якби митрополит Галицький та архієпископ Львівський Андрей Шептицький жив сьогодні, то, безперечно, очолював би списки авторитетного видання Forbes. І не лише в рейтингу «найвпливовіших».
19 та 20 травня 2022 року в групах ОФП-11М та ЕкЕо-11М було проведено тематичний захід на тему: «Андрей Шептицький: просвітник, що інвестував в Україну». Студенти заслухати доповіді своїх одногрупників, що дало можливість більше дізнатися про постать Андрея Шептицького.