Щороку у другий вівторок лютого у багатьох країнах світу відзначають День безпечного Інтернету. Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії з 2004 року. Цього дня проводяться різноманітні конференції, круглі столи, “прямі лінії” за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання інтернету. У 2022 році європейська громадськість цей день відзначає під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
З нагоди цієї дати в групі ЕкЕо-21М дистанційно проведено тематичну годину спілкування «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі».
Мета заходу спрямована на розширення та поглиблення знань про безпечний інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності здобувачів освіти про небезпеки, які існують в інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, а також мотивувавання поширювати цю інформацію у своєму середовищі, розвивати уважність та спостережливість.
Студенти визначили позитивний і негативний вплив інтернету на підлітків, шляхи попередження негативного впливу роботи в інтернеті, ознайомились із пам’яткою про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Здобувачі освіти визначили особисті кордони і склали загальні правила безпечного користування мережею «Інтернет». Учасники заходу мали можливість переглянути відеоматеріалами про приватність та безпеку у соціальних мережах «Telegram», «Tiktok»,«Instagram», «Facebook».
Проведення Дня безпечнішого Інтернету дозволяє привернути увагу в суспільстві з одного боку до негативних аспектів використання інтернету, а з іншого – до позитивних ініціатив і проєктів, спрямованих на підвищення освіченості користувачів у використанні інформаційних технологій. Цей день в календарі служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органіві широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.