1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 року.
Тоді міністри охорони здоров'я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу цей день відзначається щороку. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст.. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему адже Україна посідає перше місце в Європі по швидкості розповсюдження ВІЛ-інфекції і щороку діагностується від 2 до 3 тисяч хворих на СНІД. Найнебезпечніший шлях передачі – статевий, а в нашій державі - через кров. Щоденно в Україні ВІЛ-інфікується 48 осіб, діагноз СНІД ставлять 12 людям, а помирають від СНІДу – 8.
Тому, викладачкою циклової комісії природничих дисциплін Іриною Соколовською разом зі студентами групи ЕкЕо-11м був проведений виховний захід присвячений Міжнародному Дню боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих.
Метою даного виховного заходу було: надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ і СНІД, формувати усвідомлення того, що тільки власний досвід життя, поведінка та вчинки гарантують запобігання ризику інфікування ВІЛ; сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, звернути увагу на соціальні та морально-етичні проблеми ВІЛ та СНІДу; виробити толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих, пропагувати серед підлітків здоровий спосіб життя. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» (перевернуте «V») символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Один мудрець сказав: «Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо, ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника – перемога буде на твоєму боці». Під супротивником мається на увазі ВІЛ/СНІД, і ми повинні знати якомога більше про нього, адже СНІД крокує нашою планетою вже декілька десятків років.