У світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна — підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
27 жовтня 2021 року в групі М-11М відбулась виховна година, з нагоди святкуваня Міжнародного дня Чорного моря.
Викладач географії, Людмила ДВОРСЬКА, розпоповіла студентам цікаві відомості про цей день.
Чорне море - внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Це важливий район транспортних перевезень і один з найбільших курортних регіонів Євразії. Цей регіон щільно заселений людиною ще з античних часів, тому узбережжя Чорного моря і басейн річок, що впадають в нього, є районами з високою антропогенною дією. Все це порушує рівновагу в екологічній системі моря.
Давньогрецька назва моря - Понт Аксинський, що означає “Негостинне море”. Воно було назване так через труднощі з навігацією. Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по ньому йшли до Колхіди за золотим руном.
Найбільша глибина моря становить 2210 метрів, а середня — близько 1240 метрів.
Чорне море за формою можна порівняти з овалом, витягнутим із заходу на схід завдовжки приблизно 1150 кілометрів. З півночі на південь море простягається на 580 кілометрів.
У Чорне море впадають найбільші річки: Дунай, Дніпро, Дністер.
Рослинний світ моря включає 270 видів багатоклітинних зелених, бурих, червоних донних водоростей. У складі фітопланктону — не менше 600 видів. У Чорному морі мешкає більше 2500 видів тварин.
У Міжнародний день Чорного моря в країнах-учасницях цього документа проходять різні заходи, присвячені проблемам Чорного моря і збереження його унікальної екосистем — це і конференції, круглі столи, виставки, і різні відеопокази, і конкурси, вікторини, виховні години.