У Бережанах, місті, яке, завдяки збереженій архітектурі, що постала в ХІХ на поч. ХХ ст. в стилях популярних в Європі, проводити День Європи, цікаво.
Особливо для студентів ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України». Щоденно їх шляхи до своєї альма-матер (будівля колишнього повітового суду, що є пам’яткою архітектури) пролягають через вулиці Академічна, Банкова, Вірменська, заповнені будинками в стилі зрілого віденського історизму. Архітектура модерну стала панівною не тільки у Львові, а й, завдяки львівським архітекторам, в Бережанах. Тож про них і оповідала учений секретар ДІАЗу Надія Волинець.
Зав. науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу Заповідника Олена Лугова представила імена 25 видатних діячів, біографічно пов’язаних з Бережанами, місцевою гімназією Віденським університетом та парламентом, серед яких математики Мирон Зарицький, Василь Стасюк і Микола Чайковський, фольклорист Зенон Кузеля, церковно-політичні Теофіль Павликів, Спиридон Литвинович, Михайло Малиновський, громадсько-політичні діячі Володимир Бачинський та Тимотей Старух.
Науковий працівник обласного комунального музею Богдана Лепкого Наталія Стрілець розкрила віденський період в житті письменника Богдана Лепкого, що був і членом Союзу визволення України.
Столиця Австрії і сьогодні залишається захоплюючим туристичним магнітом. Перлини її архітектури – палаци Гофбурґ і Шернбрунн, собор св. Стефана і церква Франциска Ассізького та ін. представлено на фотовиставці «Відень в об’єктиві бережанців», яка експонувалася на зустрічі зі студентами, а до 30 травня представлятиметься у виставковому залі Заповідника.