Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.
Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
На вшанування 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, 5 березня 2019 р. в читальному залі бібліотеки відбулась літературна година «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який підготували викладачі української мови та літератури Ганна Іванівна П’єнтак, Олександра Іванівна Бойко, завідуюча бібліотекою Ольга Володимирівна Михайлишин та студенти груп ОФП-21М, ЕкЕо-11М. Ведучими заходу були Надія Заворотна та Павло Кріль (гр. ОФП-21М).
Поезію Тараса Шевченка та вірші присвячені Великому поету декламували Вікторія Федуняк, Сергій Бірак, Галина Заєць (гр.ЕкЕо-11М) .
Прекрасні акторські здібності продемонстрували Христина Самець, Тетяна Дорош, Марія Хомин, Оксана Скуповська (сценка-мініатюра «Тополя») (гр. ЕкЕо-11М).
Нікого не залишили байдужими спогади жінок, кожній із яких судилося посісти своє, особливе місце в долі Шевченка: Варвари Рєпніної (Марія Семенюк, гр.ОФП-21М), Ганни Закревської (Марія Дунецька, гр.ОФП-21М), Катерини Піунової (Христина Пастран, гр.ОФП-21М) та щира поезія-сповідь Оксани Коваленко (Соломія Насткевич, гр. ЕкЕо-11М з поезією І. Драча «Далекий дівочий голос»)
Також для всіх наших відвідувачів, працівники бібліотеки презентували виставку-вшанування «І лине над Землею Шевченкове слово», створену до цієї дати, на якій представлені твори Великого Кобзаря і література про його життя і творчість.