180 років від дня народження Івана Пулюя – українського генія науки і культури! Іван Пулюй родом з Тернопільщини. Він зробив великий внесок у світову науку, відкривши промені, які весь світ називає Х-променями, і лише на колишніх радянських просторах їх назва – рентгенівські. Також був відданим патріотом. Працюючи у Відні, зробив переклад Біблії рідною мовою та популяризував українську культуру в Європі.
Новини відділення КЕІ
Волонтерство - це форма громадянської активності, яка базується на безкорисливості та бажанні допомагати потребуючим допомоги.
Щороку у другий вівторок лютого у багатьох країнах світу відзначають День безпечного Інтернету. Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії з 2004 року. Цього дня проводяться різноманітні конференції, круглі столи за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання інтернету.
В умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України, заклади фахової передвищої освіти відіграють ключову роль у підготовці кваліфікованих фахівців, здатних швидко адаптуватися до змін на ринку праці та сприяти відновленню економіки країни. У зв'язку з цим, підвищення кваліфікації заступників директорів з навчально-виробничої роботи, практичного навчання або відповідальних осіб за проведення практики набуває особливого значення.
6 лютого 2025 року викладачі циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін Надія ОБЕРСЬКА та Оксана ДУДАР разом із здобувачами освіти другого і третього курсів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відвідали Бережанський замок.
В канікулярний період викладачі циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» розпочали стажування на підприємстві «Західенергомонтаж».
У стінах Бережанського ліцею ТОР відбувся перший етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, який об’єднав юних науковців Бережанщини та студентів ВСП «Бережанський фаховий коледжу НУБіП України». Метою даного етапу є відбір кращих конкурсних робіт до участі в другому, обласному етапі конкурсу.
17 січня 2025 року викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій Калатало Олег відвідав семінар Microsoft Generative AI, організований спільно JA Ukraine, JA Europe та Microsoft. Цей захід зібрав викладачів цифрових технологій з усієї країни, об'єднаних бажанням вдосконалити свої знання та навички, а також популяризувати програмування серед молоді.
У світі, де технології розвиваються з неймовірною швидкістю, однією з галузей, яка пропонує безліч можливостей для молодих людей, є робототехніка.
Робототехніка - це наука та інженерія, яка займається розробкою, будівництвом та експлуатацією роботів. Роботи використовуються в різних галузях, включаючи виробництво, медицину, сільське господарство та навіть розваги.
9 грудня на YouTube-каналі Малої академії наук України були оголошені результати Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA». Цей захід став платформою для підлітків, які репрезентували свої науково-технічні винаходи та змагалися за звання інноватора або інноваторки року.