6 березня 2025 року викладачкою циклової комісії гуманітарних дисциплін, Вірою Орейдою, проведено відкрите заняття з історії України на тему «Українське протистояння радянському режимові в період десталінізації» у групі К-21.
Мета заняття: висвітлити процес формування опозиційного руху в другій половині 1950 – на початку 1960-х рр.; з'ясувати основні причини виникнення «шістдесятництва» і дисидентського руху ; ознайомити студентів із провідними учасниками українського протистояння радянській системі; сприяти формуванню у здобувачів освіти патріотичних почуттів, національної свідомості та поваги до історичного минулого України.
Викладачка ретельно спланувала заняття, визначивши мету, завдання, зміст, методи та форми роботи. Було підготовлено роздаткові матеріали, презентацію та відеофрагменти.
На початковому етапі заняття була здійснена перевірка домашнього завдання. Студенти написали історичний диктант з елементами візуалізації.
Під час вивчення нової теми лекторка наголосила на актуальності та важливості питань, які розглядалися, для розуміння історії України ХХ століття. Викладачка використала різноманітні методи навчання: лекцію, бесіду, дискусію, аналіз документів, перегляд відеоматеріалів. Використання інтерактивних методів навчання сприяло активізації пізнавальної діяльності студентів. Було розглянуто такі ключові аспекти теми:
- Передумови виникнення «шістдесятництва», та його вплив на культурний розвиток України;
- Дисидентський рух: причини виникнення, форми діяльності, основні постаті;
- Вплив дисидентського руху на формування національної свідомості українців.
При вивченні теми приділялася увага історичним постатям, які відіграли важливу роль в опозиційному русі періоду десталінізації. Цікавими і змістовними були доповіді здобувачів освіти Анастасії МАТУС, Віталія КУЦОГО і Володимира КУЦОГО.
Відкрите заняття пройшло успішно, студенти отримали нові знання та поглибили своє розуміння історії України. Використання елементів візуалізаціїї, а саме ментальної карти, мультимедіа-наочності, зробило заняття цікавим та ефективним.