Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
«Укладання документів щодо особового складу» – тема відкритого заняття для здобувачів освіти економічних спеціальностей
Featured

«Укладання документів щодо особового складу» – тема відкритого заняття для здобувачів освіти економічних спеціальностей

Сьогодні неможливо студентів закладів освіти озброїти всіма знаннями, вміннями і навичками, котрі їм будуть необхідні для подальшої роботи. Але навчити їх самостійно оволодівати необхідними знаннями, формувати активних, творчих людей – актуальне завдання педагогічних працівників.

Тому проведення відкритих занять викликає у здобувачів освіти зацікавленість новинами, виховує в них бажання вчитися, уміння відстоювати власну думку, розвиває ділові якості, критичне мислення до себе, до своїх можливостей, допомагає студентам у визначенні цілей на майбутнє, мотивує їхню подальшу навчальну діяльність. Допомогти знайти студентам своє призначення, розібратися, чим вони будуть займатися на виробництві, що становить їхня професія, яке її значення, прищепити до неї любов і повагу – прямий обов’язок викладачів.

Перед фаховими коледжами стоять важливі завдання щодо підвищення ефективності навчання і якості підготовки майбутніх фахівців. На сучасному етапі становлення освіти особливої значущості набуває потреба насичення освітнього процесу сучасними психолого-педагогічними технологіями. Одним із таких заходів є проведення відкритих занять.

Так, 21 жовтня викладачка-методистка циклової комісії гуманітарних дисциплін Світлана ПИЛИПИШИН і помічниця директора з кадрової роботи Тетяна ФЕДУНЯК провели відкрите бінарне заняття з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» на тему: «Укладання документів щодо особового складу» для здобувачів освіти ІІІ курсу спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» і «Підприємництво та торгівля». (Для довідки: Бінарне заняття – це одна з форм реалізації міжпредметних зв'язків та інтеграції навчальних дисциплін. Це нетрадиційний вид навчального заняття, яке проводять два або кілька викладачів-предметників, або викладач і майстер виробничого навчання, або викладач і практичний працівник-фахівець тієї кваліфікації, за якою ведеться підготовка студентів). Метою даного заняття було засвоїти особливості оформлення документів щодо особового складу, різновиди документів та їх форми, склад реквізитів документів; вміти грамотно писати й оформляти документи.

23

Резюме, автобіографія, службова характеристика, наказ щодо особового складу (про прийняття на роботу, заохочення, відрядження тощо), заява (про прийняття на роботу, роботу за сумісництвом, відпустку тощо) – це ті документи, з якими має справу людина упродовж своєї професійної діяльності. Світлана Ігорівна пояснила студентам, що це за документи, чітко окреслила особливості щодо їх укладання, для цього здобувачі освіти разом з викладачем розглянули реквізити кожного з документів та дотримання вимог щодо їх розташування.

48

На сьогодні великої популярності набуває відеорезюме – ефективна і креативна технологія пошуку роботи, що дає можливість виокремитися претендентові на ринку праці. На домашнє завдання здобувачі освіти повинні відзняти власні відеорезюме, адже не за горами той час, коли вони закінчать коледж і постануть перед пошуком місця працевлаштування.

Службова характеристика може знадобитися:

  • якщо вас переводять до іншого відділу;
  • за запитом суду та інших правоохоронних органів;
  • для проходження військової служби;
  • для отримання візи;
  • якщо ви висуваєте свою кандидатуру на виборах місцевого чи державного рівня;
  • за запитом закладів освіти, підвищення кваліфікації чи атестації.

Як отримати характеристику і до кого при цьому звертатися з’ясовували в ході заняття.

Проєкти наказів (розпоряджень) з кадрових питань (особового складу) (про прийняття на роботу, звільнення, надання відпустки, відрядження тощо) готує кадрова служба на підставі рішень (вказівок) керівника установи організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового характеру, доповідних записок керівників структурних підрозділів, конкурсних документів (протоколів та рішень атестаційної чи іншої комісії), заяв працівників, трудових договорів та інших документів.

Підставою для видання наказів з кадрових питань є здебільшого заява працівника.

5

Але нема теорії без практики. Саме для практичного засвоєння матеріалу Тетяна Федуняк, помічниця директора з кадрової роботи, запросила студентів до уявного відділу кадрів фахового коледжу. Розповіла про місце кадрової служби у структурі підприємства, установи, організації, закладу освіти. Тетяна Валеріївна репрезентувала номенклатуру справ відділу кадрів.

Помічниця директора з кадрової роботи надала здобувачам освіти взірці усіх документів щодо особового складу (заяв, наказів, характеристик, автобіографії). Наприкінці заняття студенти отримали завдання самостійно написати різні види заяв і відповідно «видати» за ними накази.

69

У підсумку заняття – фронтальне опитування з теми.

Дякуємо Тетяні Федуняк за допомогу у проведенні заняття, за супровід його практичної складової.

Дякуємо Захисникам та Захисницям за можливість провести такі заняття!

Світлана Пилипишин,
викладачка циклової комісії гуманітарних дисциплін

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2025 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація