Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A

ЯК УСПІШНО ЗДАТИ СЕСІЮ: ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

 

Іспит – це завжди стрес. Але що нам заважає з ним впоратися? Підготовка до відповіді на усному іспиті – складний і важливий етап. Від того, що вам вдасться згадати, і буде залежати ваша оцінка. Якщо у вас хороша зорова пам'ять і ви добре підготувалися до іспиту, то сторінка підручника або конспекту лекцій сама спливе перед очима. Треба тільки зосередитись і неодмінно заспокоїтися (Якщо ви схвильовані, то закрийте очі, розслабтеся, згадавши на хвилину щось смішне або приємне).


Для успішнішої тактики виконання письмового іспиту:

  1. Зосередьтеся! Поспішайте не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість відповідей.
  2. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, в знанні яких ви впевнені. Так ви звільнитеся від нервозності, і вся енергія буде спрямована на більш важкі питання.
  3. Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви обов'язково впораєтеся. (Повертайтеся до пропущених питань після того, як відповіли на легкі або прості питання).
  4. Читайте завдання до кінця! Інакше можна зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.
  5. Думайте тільки про поточне завдання!
  6. Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.
  7. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима і помітити явні помилки.


Перед іспитом рекомендуємо:

  • По-перше, краще утриматися від прийому заспокійливих засобів і медикаментів – вони гальмують мозкову діяльність і заважають сконцентруватися, тим більше реакція може бути цілком протилежною: почнуть трястися руки-ноги, в голові – туман.
  • По-друге, повноцінне харчування. Їжа повинна бути багата білком, який буде живити головний мозок. Отже, сприймати і запам'ятовувати інформацію буде легше. По можливості потрібно урізноманітнити їжу вітамінними продуктами – овочами та фруктами. Вони допоможуть зарядитися бадьорістю і позитивною енергією. Перед самим іспитом з'їжте шоколадку (для роботи мозку) і з впевненістю йдіть. Шоколад – це чудовий антидепресант: він і смачний, і корисний, та зі стресом допоможе справитись.

У будь-якому випадку, як би не пройшов процес підготовки до іспиту, важливий позитивний настрій. Адже будь-які вершини підкоряються, вірно?
Дуже важливо заздалегідь створити позитивний настрій на іспит, який буде стимулювати підготовку до нього. Іспит слід розглядати як своєрідну гру, в якій шансів виграти набагато більше, ніж програти. Згадайте, будь ласка, яку-небудь ситуацію вашого успіху, коли ви, подолавши всі труднощі, вийшли переможцями. Що це за відчуття? Незважаючи на те, що іспит – це, безумовно, серйозне випробування, що вимагає мобілізації всіх розумових і фізичних сил, він між тим дає вам дуже цінну можливість – отримати задоволення від цікавого спілкування з викладачами, відчути себе компетентним у певній галузі знань, наближаючись до своєї заповітної мрії.

Якщо самостійно ви не в змозі справитися зі своїми хвилюваннями, звертайтеся за порадою та підтримкою до психолога.

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2024 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація