13 вересня 2023 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України у змішаному форматі (очно-дистанційному), відбувся науково-методичний семінар «Школа педагогічної майстерності», для науково-педагогічних працівників зі стажем роботи до 3-ох років. В заході взяли участь молоді педагоги коледжу, яким важливо отримати нові знання та посилити теоретичні та практичні навики педагогічної підготовки у професійній діяльності.
Науково-методичний семінар проведений з метою підвищення якості освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році, посилити педагогічну підготовку молодих фахівців, ознайомити учасників з передовим педагогічним досвідом, налагодити співпрацю науково-педагогічних працівників у справі гуманізації і гуманітаризації професійної підготовки студентів НУБіП України в умовах воєнного стану.
Із вітальним словом, виступив ректор НУБіП України, академік НАПН України, академік НААН України, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Ніколаєнко Станіслав Миколайович. У своїй доповіді Він підкреслив сутність функціонування і навчання в нових політичних, соціальних та культурних реаліях життя, а зокрема в умовах воєнного стану. Звернув особливу увагу на покращенні та інтеграції освітньої діяльності університету з метою підвищення його рейтингу не лише у межах України, але й на міжнародній арені закладів освіти.
Не менш важливими та цікавими були доповіді усіх представників робочої групи науково-методичного семінару.
Рудик Ярослав Михайлович, начальник навчального відділу, кандидат педагогічних наук, доцент, ознайомив науково-педагогічних працівників з особливостями організації освітнього процесу у форматі змішаного навчання. Ознайомив з документами, що регламентують організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану, розкрив можливості для реалізації змішаного навчання та на практичних прикладах, допоміг якісно та чітко пояснити як навчати студентів в умовах сьогодення.
Осадченко Інна Іванівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації, ознайомила науково-педагогічних працівників з інноваційними формами та методами навчання під час війни.
Мартинюк Ірина Анатоліївна, виконувач обов’язків завідувача кафедри психологічних наук, доцент говорила про активність студентів, що забезпечує адаптивність в умовах війни, запропонувала шляхи підтримки психічного здоров’я здобувачів.
Омельченко Людмила Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології, розкрила сутність поняття «стресостійкості», надала практичні поради взаємодії «викладач-студент» в умовах стресових ситуацій, надала практичні поради молодим педагогам щодо збереження психічного здоров’я.
Базелюк Василь Григорович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління та освітніх технологій розкрив сутність і структуру поняття «професійна компетентність викладача», надав практичні поради щодо реалізації компетентності в умовах воєнного стану, а також розкрив шляхи і засоби досягнення освітніх цілей, що забезпечує підвищення якості освітнього процесу.
Дудник Юрій Ігорович, асистент кафедри психології, аспірант за спеціальністю 053 «Психологія» обґрунтував напрями удосконалення освітнього процесу у закладах вищої освіти в умовах воєнного та повоєнного стану у країні, окреслив основні напрями оптимізації навчальної діяльності студентів у воєнний та повоєнний час.
Інформація, яку отримали молоді педагоги, є неоціненним досвідом і знаннями, які в професійній діяльності будуть допомогою. Навчальна діяльність молодого викладача, була зосереджена на інші умови праці у той час коли вони здобували освіту, але жахлива реальність сьогодення, спонукає отримувати додатковий досвід у роботі, потребує розвитку не лише педагогічних навиків, але й отримання психологічних знань у науково-педагогічній діяльності.
Щиро вдячні організаторам, колективу Національного університету біоресурсів та природокористування України за високо організований рівень науково-методичного семінару та спікерам за змістовні, цікаві, теоретичні знання, вичерпні доповіді та практичні поради.
Дякуємо за співпрацю!
Уляна ДИНЯ
викладачка циклової комісії інженерних та аграрних дисциплін