Від іскри пожежа народжується
19 вересня 2024 року з метою практичного тренування студентів і працівників коледжу, у відповідності до вимог розділу VII «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України» затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 р. №974, наказами ректора НУБІП України «Про практичні тренування працівників та студентів закладів і установ у разі виникнення пожежі» від 28.07.2021 р. №807 та наказу «Про посилення протипожежної безпеки на об’єктах НУБІП України» від 28.07.2021 р. проведено спеціальне об`єктове тренування з питань цивільного захисту та пожежної безпеки.
Об’єктове тренування з питань цивільного захисту – форма практичної підготовки працівників і здобувачів освіти, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. В ході підготовки тренування визначаються підходи до організації та проведення практичного навчання з питань дій у випадку загроз та виникнення надзвичайних ситуацій, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу, а саме:
- практичне опрацювання Порядку дій у разі виникнення пожежі на об’єктах та територіях, визначених розділом VII «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України»;
- практичне тренування працівників у випадку виникнення пожежі відповідно до методичних рекомендацій щодо «Організації та проведення протипожежних тренувань на об’єктах НУБіП України».
В тренуваннях взяли участь: провідний фахівець відділу цивільного захисту Тернопільського районного управління ДСНС Володимир ДРАБИК, провідний інспектор ВЗНС Тернопільського РУ ГУ ДСНС України у Тернопільській області Андрій КУЗІВ, завідувач навчально-консультаційним пунктом м.Бережани ЦЗ та БЖД в Тернопільській області Григорій ЛЕХНЯК, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Петро ЖОВНИЧ, провідний фахівець з цивільного захисту коледжу Володимир ГАХОВСЬКИЙ.
При проведенні тренувань, в першу чергу опрацьовувались злагодженість в роботі керівного складу, працівників закладу і здобувачів освіти і їх евакуація при виникненні пожежі, алгоритм дій під час сигналу «Увага Всім!» «Повітряна тривога» із застосуванням системи сповіщення пожежі у денний та нічний час.
Організатори заходу переконалися, що саме завдяки таким практичним тренуванням у колективу формуються стійкі навички, необхідні для прийняття швидких і чітких рішень у випадку виникнення небезпеки.
Петро ЖОВНИЧ,
викладач спеціальних електротехнічних дисциплін